Gymnázium Kladno

   Jméno: Gymnázium Kladno

   Adresa: Náměstí Edvarda Beneše 1573 Kladno 272 01

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.gymnasiumkladno.cz

 

 

Gymnázium Kladno je největší školou v Kladně připravující studenty k budoucímu studiu na vysoké škole. Najdeme ji v secesní budově v centru města, která prošla v posledních letech rozsáhlou rekonstrukcí. K dispozici jsou učebny a laboratoře přírodovědných a humanitních předmětů či učebna výpočetní techniky. Dále nechybí 2 tělocvičny a sportovní areál v prostoru školního dvora. Studenti se zúčastní řady soutěží a olympiád, některým se dokonce podaří vyjet na studijní pobyt například do USA nebo Anglie. Úspěšnost přijetí na vysokou školu se u absolventů s průměrem do 2,00 pohybuje okolo 85 %, ze všech studentů v maturitním ročníku je to pak asi 60-65 %. Ostatní studují na vyšších odborných školách nebo si najdou práci různých odvětvích.

 

Délka studia: 4 roky, 8 let – denní

Obory:  79-41-K/41, 79-41-K/81  – Gymnázium

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Kvalita výuky
Zázemí a vybavení
Vstřícnost školy
Stravování
Nálada a spolužáci

Vložit vlastní recenzi školy

Počet recenzí: 3 - “Gymnázium Kladno

 1. Recenze od: frog312@email.cz

  Byla jsem tam pět let, pět let, který mi nikdo nevrátí a byl to děs! Šikana, která nikoho nezájímá, vybavení ze SSSR, učitelé opilí nebo nekompetentní, biflování stránek nazpamět, žádná invence, žádné vlastní názory. Nic. Nemám jedinou věc, kterou bych mohla pochválit. Systém výuky z roku 1904, nulová motivace, nic prostě. Nic. Nedoporučuji nikomu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: -1
 2. Recenze od: nikdo

  Výhodou je jednoznačně vstřícnost vedení školy, jinými slovy každý problém (absence, změna semináře, individuální studium) má řešení. Tento rok bylo ve škole možnost zápisu na doprovolné semináře konající se po škole ( např.: příprava na DELF, dějiny Irska, finanční gramotnost etc), doufám, že i v dalších letech tento projekt bude pokračovat. Ačkoliv je škola zaměřena spíše na přírodovědné obory, nabízí studentům skvělé profesory a profesorky anglického jazyka. Aby studenti byli více sebevědomí v konverzaci, ve třetím ročníku je většinou čekají hodiny s rodilým mluvčím.
  Nevýhodou školy stále pro mnohé zůstává absence školní jídelny, studetni se musí stravovat v okolních školách. Jinak další mínusy škola nemá, jen člověk musí počítat, že když se hlasí na gympl, tak bude muset studovat trochu víc než na základce.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +1
 3. Recenze od: Anna

  Škola je ve velmi krásné historické budově, která jí dodává na důstojnosti. Je zde suterén, přízemí a dvě patra. V suterénu jsou šatny a bufet, v následujících patrech potom učebny a kabinety profesorů. V přízemí má také byt pan školník, který je velmi ochotný. Co se stravování týče, jídelnou škola vybavena není. Většina studentů dochází do jiných škol na obědy. Kromě klasických učeben zde nalezneme spoustu tříd vybavených interaktivní tabulí, dále speciální učebnu na chemické, fyzikální a biologické laboratroní práce, dvě počítačové učebny a dvě tělocvičny. Nějaké třídy jsou svou výzdobou zaměřeny na výuku jazyků, v jiných se tradičně učí matematika nebo zěmepis.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0