Gymnázium Kladno

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – PD-self

   Jméno: Gymnázium Kladno

   Adresa: Náměstí Edvarda Beneše 1573 Kladno 272 01

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.gymnasiumkladno.cz

 

 

Gymnázium Kladno je největší školou v Kladně připravující studenty k budoucímu studiu na vysoké škole. Najdeme ji v secesní budově v centru města, která prošla v posledních letech rozsáhlou rekonstrukcí. K dispozici jsou učebny a laboratoře přírodovědných a humanitních předmětů či učebna výpočetní techniky. Dále nechybí 2 tělocvičny a sportovní areál v prostoru školního dvora. Studenti se zúčastní řady soutěží a olympiád, některým se dokonce podaří vyjet na studijní pobyt například do USA nebo Anglie. Úspěšnost přijetí na vysokou školu se u absolventů s průměrem do 2,00 pohybuje okolo 85 %, ze všech studentů v maturitním ročníku je to pak asi 60-65 %. Ostatní studují na vyšších odborných školách nebo si najdou práci různých odvětvích.

 

Délka studia: 4 roky, 8 let – denní

Obory:  79-41-K/41, 79-41-K/81  – Gymnázium

 

 

Kvalita výuky
6
Zázemí a vybavení
6
Vstřícnost školy
6
Stravování
6
Nálada a spolužáci
6
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

4 komentáře u „Gymnázium Kladno“

 1. Pokud chcete vejít do Gymnázia Kladno, musíte najít velké, dřěvěné dveře s mosaznou klikou. Otevírají se směrem dovnitř o 90 stupňů. Za dveřmi se nacházejí 4 metry rovné podlahy a dále shody, přičemž každý je vysoký jako ten předchozí. Vedle nich jsou ještě jedny větší shody, po kterých se ale nedá moc chodit. Pouze s obtížemi. Ale pozor! Kromě shodů jsou v hlavním vestibulu ještě jedny dveře!!! Ty jsou o fous menší a ráno na nich bývá provaz o šířce 5 cm. Po otevření dveří se vám naskytne pohled na chodbu rovně a chodbu doprava. Nenechte se zmást! Po chodbě rovně je ještě jedna chodba doprava. Na chodbách jsou souměrně rozmístěna dvojitá okna v levé stěně. Kromě stěn je na chodbě dokonce strop, dveře a podlaha! Na začátku i na konci každé chodby jsou schody, po kterých lze chodit v obouch směrech. Tyto věci by měla mít každá škola, ale ne vždy tomu tak je.

  Odpovědět
 2. Byla jsem tam pět let, pět let, který mi nikdo nevrátí a byl to děs! Šikana, která nikoho nezájímá, vybavení ze SSSR, učitelé opilí nebo nekompetentní, biflování stránek nazpamět, žádná invence, žádné vlastní názory. Nic. Nemám jedinou věc, kterou bych mohla pochválit. Systém výuky z roku 1904, nulová motivace, nic prostě. Nic. Nedoporučuji nikomu.

  Odpovědět
 3. Výhodou je jednoznačně vstřícnost vedení školy, jinými slovy každý problém (absence, změna semináře, individuální studium) má řešení. Tento rok bylo ve škole možnost zápisu na doprovolné semináře konající se po škole ( např.: příprava na DELF, dějiny Irska, finanční gramotnost etc), doufám, že i v dalších letech tento projekt bude pokračovat. Ačkoliv je škola zaměřena spíše na přírodovědné obory, nabízí studentům skvělé profesory a profesorky anglického jazyka. Aby studenti byli více sebevědomí v konverzaci, ve třetím ročníku je většinou čekají hodiny s rodilým mluvčím.
  Nevýhodou školy stále pro mnohé zůstává absence školní jídelny, studetni se musí stravovat v okolních školách. Jinak další mínusy škola nemá, jen člověk musí počítat, že když se hlasí na gympl, tak bude muset studovat trochu víc než na základce.

  Odpovědět
 4. Škola je ve velmi krásné historické budově, která jí dodává na důstojnosti. Je zde suterén, přízemí a dvě patra. V suterénu jsou šatny a bufet, v následujících patrech potom učebny a kabinety profesorů. V přízemí má také byt pan školník, který je velmi ochotný. Co se stravování týče, jídelnou škola vybavena není. Většina studentů dochází do jiných škol na obědy. Kromě klasických učeben zde nalezneme spoustu tříd vybavených interaktivní tabulí, dále speciální učebnu na chemické, fyzikální a biologické laboratroní práce, dvě počítačové učebny a dvě tělocvičny. Nějaké třídy jsou svou výzdobou zaměřeny na výuku jazyků, v jiných se tradičně učí matematika nebo zěmepis.

  Odpovědět