Gymnázium J. K. Tyla (GJKT), Hradec Králové

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
recenze školy
Gymnázium J.K. Tyla

Jméno: Gymnázium Josefa Kajetána Tyla

Adresa: Tylovo nábřeží 682, 500 02 Hradec Králové

Typ školy: Veřejná

Web: www.gjkt.cz

 

Jedná se o všeobecně vzdělávací školu, čtyřleté gymnázium založené na 3 pilířích – INFORMACE – > KOMUNIKACE – > APLIKACE – tedy nalezení a následnou znalost informace, její vyjádření či sdělení a uvedení informace do širších souvislostí nebo využití v praxi.  Ačkoliv je gymnáziu jen o několik let méně než Karlově univerzitě, připravuje své žáky na přítomnost a budoucnost, realitu života ve 21. století. Filosofie školy spočívá v tom, že vede své žáky k odpovědnosti za jejich vzdělávání, snaží se naučit je studovat, ve svobodě se rozhodovat, kriticky přemýšlet a cílevědomě pracovat. Mezi přednosti školy patří výuka 5 světových jazyků, 20-30 volitelných předmětů či možnost výuky vybraných předmětů v cizím jazyce. Profilovými předměty jsou český jazyk a literatura, matematika a anglický jazyk, které mají navýšenou hodinovou dotaci. Škola vede žáky k praktickým výstupům jako je maturitní zkouška, certifikát ECDL nebo jazykové certifikáty B1, B2. Užívá špičkově vybavenou, vzácnou a nadčasovou budovu architekta Josefa Gočára.

 

Obory: 

 • 79-41-K/41 – Gymnázium

 

Délka studia:

 • 4 roky – denní

Kvalita výuky
5
Zázemí a vybavení
5
Vstřícnost školy
5
Stravování
5
Nálada a spolužáci
5
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

7 komentářů u „Gymnázium J. K. Tyla (GJKT), Hradec Králové“

 1. Jediny plus tehle skoly je velky vyber ve volitelnych predmetech. Spousta ucitelu je neochotna a neumi latku vysvetlit. Pan reditel se snazi skolku vystavpvat jako prestizni, a proto zavadi ruzne zbytecne a nesmyslne veci, jako treba novou klasifikaci v podobe procent, ktere si vycuca z prstu. Stojim si za svym, ze byla velka chyba na tuto skolu jit, tesim se, az odmaturuju a odejdu a nic s touto skolou uz nebudu mit spolecne.
  Ucitele jsou tu i dobri, samozrejme, ale tech je pomerne mene. S ochotou, jak tu je napsano, to je opacne. Snazi se nas „pripravovat na vysokou skolu“. Ale tohle je skola stredni. Proste nespokojenost

  Odpovědět
 2. Dobrá škola z hlediska učení a zábavy. Škola má samozřejmě i své nedostatky, obzvlášť ve výuce cizích jazyků, ale celkově jsem s ní spokojená.

  Odpovědět
 3. Gymnázium Josefa Kajetána Tyla bych hodnotila velice kladně. Učitelé jsou vstřícní a každému pomohou v jeho problémech. At už v přijetí na vysokou školu, nebo k přípravě na maturitu.

  Odpovědět
 4. Gymnázium J.K. Tyla platí v Hradci Králové za velmi prestižní střední školu . Je trochu škoda, že poskytuje možnost pouze 4 letého studia, což si myslím je velký handicap oproti ostatním gymnáziím ve městě.

  Odpovědět
 5. Výhodou je všestrannost školy a možnost výběru mnoha zaměřených seminářů. Další výhoda je prestiž školy, škola má své jméno a je výhodou při dalším studiu na vysoké škole. Nevýhodou jsou vysoké náklady na studium na této škole.

  Odpovědět
 6. Gymnázium Josefa Kajetána Tyla představuje nejprestižnější střední školu v Hradci Králové. Vzhledem k tomu, že nyní prošla dvouletou rekonstrukcí, je veškeré vybavení nové a interiéry jsou velmi atraktivní. Největším lákadlem je ale lokace školy. Centrum města, Jiráskovy sady a hučák – to je zkrátka neskutečně přitažlivá kombinace. Atmosféra této školy je velmi pověstná, i proto je na ni každoročně velký nával. Já osobně si nemohu na nic stěžovat.

  Odpovědět
 7. Škola je postačující, ale myslím, že jako prestižní gymnázium by mělo poskytnout lepší vzdělání v cizích jazycích. Jinak vzdělání v předmětech jako je matematika, chemie, čeština je výborné.

  Odpovědět