Gymnázium J.K. Tyla [G(JKT)]

U_libeňského_zámku,_gymnázium

Gymnázium J.K. Tyla

 

   Jméno: Gymnázium Josefa Kajetána Tyla

   Adresa: Tylovo nábřeží 682, 500 02 Hradec Králové

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.gjkt.cz

 

 

Gymnázium založené na 3 pilířích – INFORMACE – > KOMUNIKACE – > APLIKACE – tedy nalezení a následnou znalost informace,  její vyjádření či sdělení a uvedení informace do širších souvislostí nebo využití v praxi. Mezi přednosti školy patří výuka 5 světových jazyků, 20-30 volitelných předmětů či možnost výuky vybraných předmětů v cizím jazyce. Profilovými předměty jsou český jazyk a literatura, matematika a anglický jazyk, které mají navýšenou hodinovou dotaci. Škola vede žáky k praktickým výstupům jako je maturitní zkouška, certifikát ECDL nebo jazykové certifikáty B1, B2.

 

Délka studia: 4 roky – denní

Obory:  79-41-K/41 Gymnázium

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Kvalita výuky
Zázemí a vybavení
Vstřícnost školy
Stravování
Nálada a spolužáci

Vložit vlastní recenzi školy

Počet recenzí: 7 - “Gymnázium J.K. Tyla [G(JKT)]

 1. Recenze od: Abc

  Jediny plus tehle skoly je velky vyber ve volitelnych predmetech. Spousta ucitelu je neochotna a neumi latku vysvetlit. Pan reditel se snazi skolku vystavpvat jako prestizni, a proto zavadi ruzne zbytecne a nesmyslne veci, jako treba novou klasifikaci v podobe procent, ktere si vycuca z prstu. Stojim si za svym, ze byla velka chyba na tuto skolu jit, tesim se, az odmaturuju a odejdu a nic s touto skolou uz nebudu mit spolecne.
  Ucitele jsou tu i dobri, samozrejme, ale tech je pomerne mene. S ochotou, jak tu je napsano, to je opacne. Snazi se nas “pripravovat na vysokou skolu”. Ale tohle je skola stredni. Proste nespokojenost

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: -2
 2. Recenze od: sheryl

  Dobrá škola z hlediska učení a zábavy. Škola má samozřejmě i své nedostatky, obzvlášť ve výuce cizích jazyků, ale celkově jsem s ní spokojená.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: -3
 3. Gymnázium Josefa Kajetána Tyla bych hodnotila velice kladně. Učitelé jsou vstřícní a každému pomohou v jeho problémech. At už v přijetí na vysokou školu, nebo k přípravě na maturitu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: -1
 4. Recenze od: OM

  Gymnázium J.K. Tyla platí v Hradci Králové za velmi prestižní střední školu . Je trochu škoda, že poskytuje možnost pouze 4 letého studia, což si myslím je velký handicap oproti ostatním gymnáziím ve městě.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
 5. Recenze od: Kaispe

  Výhodou je všestrannost školy a možnost výběru mnoha zaměřených seminářů. Další výhoda je prestiž školy, škola má své jméno a je výhodou při dalším studiu na vysoké škole. Nevýhodou jsou vysoké náklady na studium na této škole.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
 6. Recenze od: pan.veverek

  Gymnázium Josefa Kajetána Tyla představuje nejprestižnější střední školu v Hradci Králové. Vzhledem k tomu, že nyní prošla dvouletou rekonstrukcí, je veškeré vybavení nové a interiéry jsou velmi atraktivní. Největším lákadlem je ale lokace školy. Centrum města, Jiráskovy sady a hučák – to je zkrátka neskutečně přitažlivá kombinace. Atmosféra této školy je velmi pověstná, i proto je na ni každoročně velký nával. Já osobně si nemohu na nic stěžovat.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
 7. Recenze od: Anculinka

  Škola je postačující, ale myslím, že jako prestižní gymnázium by mělo poskytnout lepší vzdělání v cizích jazycích. Jinak vzdělání v předmětech jako je matematika, chemie, čeština je výborné.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0