Gymnázium Jana Nerudy

   Jméno: Gymnázium Jana Nerudy

   Adresa: Hellichova 3 118 00 Praha 1

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.gjn.cz

 

 

Gymnázium vyučující v česko-francouzských třídách pod vedením francouzských a českých učitelů. Její předběžná znalost se nepředpokládá a cílem je se naučit jak jazyk, tak studium odborných předmětů ve francouzštině od 3. ročníku. Dále je zde možnost všeobecného studia v českém jazyce, kde se později ve vyšších ročnících upřesní orientace přírodovědná či humanitní. Za zmínku stojí i fakt, že ve školním roce 2010-2011 se škola umístila na 2.místě mezi ve výsledcích státní maturitní zkoušky nebo se dostala mezi prvních osm škol na světě, které se mohou pyšnit certifikátem kvality LabelFrancEducation.

 

Délka studia: 6 let – denní

Obory:  79-41-K/61, 79-41-K/610  – Gymnázium (všeobecné, dvojjazyčné)

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Kvalita výuky
Zázemí a vybavení
Vstřícnost školy
Stravování
Nálada a spolužáci

Vložit vlastní recenzi školy

Počet recenzí: 3 - “Gymnázium Jana Nerudy

 1. Recenze od: Kája

  Hellichovka je skvělé gymnázium avšak není to nic pro lenochy nebo flákače. Občas vám dají hodně zabrat a může vám občas to učení už začít lézt krkem ale nahradí vám to skvělé zážitky se spolužáky, zajímavé výlety a výměnné pobyty. S vyběrem školy jsem spokojená a mohu jen doporučit

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +1
 2. Recenze od: Jidáš

  Pokud jste studijní typ, Hellichovka je to nejlepší gymnázium, které si můžete vybrat. Připravte se však na dřinu, dřinu, dřinu a ještě trochu dřiny. Mezitím zažijete spoustu skvělých školních výletů, výmenných pobytů a zájezdů. Poznáte svérazné profesory ale také spolužáky. Škola je to skvělá, ale nic pro flákače. Volného času budete mít málo, ale zato se ho naučíte efektivně používat. Přednosti jsou historická budova, dokonalé umístění, Malá Strana, Kampa, Petřín…snad jen jídena je průměrná. Školu mohu jen doporučit.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +3
 3. Recenze od: michalangelo

  Šestileté Gymnázium v centru Prahy, mezi dvěma velkými parky – Petřínem a Kampou, pro mě znamená nejen šest let učení, trápení, vztekání, slz a bezmoci (vše samozřejmě s nadsázkou), ale hlavně čas strávený s nejlepšími spolužáky, jaké jsem si mohla přát, čas strávený s výbornými profesory, kteří pro nás vždy udělali maximum, na škole, která svou prestiží přebíjí mnoho dalších. Myslím, že Gymnázium Jana Nerudy musí zůstat ve všech srdcích, která zde našla jak studijní tak lidské zázemí, jedině v dobrém!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +5