Gymnázium Jana Keplera

U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – Zbytovsky

   Jméno: Gymnázium Jana Keplera

   Adresa: Parléřova 2/118 Praha 6 169 00

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.gjk.cz

 

 

 

Gymnázium Jana Keplera je poměrně čerstvě fakultní školou Přírodovědecké fakulty UK. Tento fakt patří mezi ukazatele úspěšnost studentů GJK při soutěžích, vyšší počet absolventů na PřF UK nebo dobré spolupráce fakulty s učiteli GJK. Mezi kladné stránky školy patří zcela jistě zajímavý a široký výběr volitelných předmětů. Najdeme zde jazyk a styl, drama in English, obrazy druhých, středověká imaginace, CTY ONLINE, umění vidět v matematice, tvůrčí metody přírody, děsivé dějiny, podoby filmu a mnoho mnoho dalšího. Za zmínku stojí i knihovna, která nabízí přes 17 tisíc jednotek.

 

Délka studia: 4 roky, 8 let – denní

Obory: 79-41-K/41, 79-41-K/81 – Gymnázium

 

 

Kvalita výuky
14
Zázemí a vybavení
13
Vstřícnost školy
14
Stravování
13
Nálada a spolužáci
13
 yasr-loader

9 komentářů u „Gymnázium Jana Keplera“

 1. Gympl mám už skoro za sebou. Nesu si sebou super vzpomínky, ale každá mince má rub i líc.
  Profesoři jsou z většiny naprosto úžasní a chápaví, potom tu ale je i ta druhá část profesoru. GJK má být ‘všeobecné’ gymnázium, neustále slýchám ‘Jo myslíš ten gympl přes fyziku?’, když oznámím, že sem chodím. Už chápu, proč tomu tak je. Jestliže dostanete na fyziku mého profesora, tak se vám GJK doopravdy na fyzikalněmatematicky gympl změní. Profesor asi předpokládá, že úspěch na přijímacích řízeních z vás dělá geniály, neustále vám na hodinách předhazuje, jak je on chytrý a vy ne, jenom kvůli tomu, že zrovna fyzice nerozumíte. Je to prostě bída.
  Konec koncům GJK doporučuju, jen se nezhruťte, že u některých předmětů projdete jen tak tak.

  Odpovědět
  • Přemýšlím, že bych na toto gymnázium šla. Mohli byste mi prosím napsat něco více o gymnázium. Jaké předměty mají dobrou jaké špatnou kvalitu výuky? Celkové plusy a mínusy školy? Jak je škola náročná a jaká je na škole atmosféra?
   Děkuji

 2. Chodil jsem na GJK 8 let. Ze začátku jsem byl spokojen, ale postupem času jsem se tam začal cítit hrozně. Přístup mnoha učitelů (především těch starších co tam učí už řadu let) je otřesný. Jsou neuvěřitelně arogantní a s prominutím si „nevidí do huby“. K žákům se chovají jako k podřadným malým dětem. Samozřejmě existují světlé výjimky a řekl bych, že většina učitelů je v pohodě, bohužel vám to těch pár z**** dokáže ohromně znepříjemnit.

  Na sociální život můžete při studiu rovnou zapomenout. Učení vám sebere tolik času, že se z vás dřív nebo později stane asociální jedinec. Jediná sociální interakce se spolužáky mimo školu bude společná cesta tramvají. Většina žáků nemá kromě učení jiné koníčky, konverzace probíhá výhradně o učení.

  A to nemluvím o všudypřítomném pocitu nadřazenosti.

  Pokud byste si měli z tohoto odnést jednu věc – prosím nedávejte svoje dítě na GJK, když už tak ne na osmiletku. Je to teror.

  Odpovědět
  • Naprosto souhlasim, mladsiho bratra tam
   rodice dali, na osmilety, je to uz hodne met zpet, ale ukradli mu tak detstvi a vubec mu to neprospelo. Ty silene pitome casove narocne projekty ktere jako maly musel delat! Vlastni dite bych tam nedala.

 3. Podám zde trochu jiný pohled na elitní GJK, který vychází z mé dlouholeté docházky do tohoto „všestranně zaměřeného“ gymnázia.

  Co se asi moc nezdůrazňuje, je, o kolik je tato škola těžší v porovnání s ostatními gymnázii a středními školami. Např. kamarádka, kt. u nás vůbec nezvládala fyziku, přešla na jiné hodně známé pražské gymnázium a má tam v pohodě dvojky – a nemusí se zaměřovat na to, co mnozí pociťujeme na GJK – na tlak, že pokud nezvládneme fyziku 100% a nevěnujeme jí 6h o víkendu, tak nás čeká reparát a vyloučení ze školy. Může se tam zaměřit na to, aby odhalila, jestli jí ten předmět opravdu baví, ne jen na to, aby „prošla“. Může si ho užívat.

  O tom GJK určitě do jisté míry také je, také si můžete užívat konverzace s často vysokoškolskými profesory a navolit si volitelné předměty, co Vás opravdu zajímají; ale pokud chcete mít samé jedničky, tak mimo školu nestrávíte času moc jinde. A to se projeví např. na Vašem chování ve společnosti, což je občas pro někoho relevantnější než o stupeň lepší průměr.

  Najít střed mezi akademickým a sociálním životem je na GJK obtížné. Proto doporučuji tuto školu pouze některým – dvěma skupinám, lépe řečeno. Za a) těm, kteří si jsou jistý, že jim tato škola přinese možnosti, které jinde nezískají, a proto jim nevadí být stupeň od propadnutí z předmětů, co je nezajímají, za b) těm, kteří dokážou jet na maximum ve všech směrech a jejichž personalita na tom nestrádá.

  Ty možnosti, které ti patřící spíše do kategorie a) většinou oceňují, je např. multikulturní prostředí a výchova, široký výběr volitelných předmětů a zájmů, zajímavý a různorodý kolektiv (který spolu drží spíš méně než více; asi se budete bavit spíše s jedinci, z nichž je každý zaměřen na něco úplně jiného – narozdíl od specializovaných středních škol), skvělé poradenství, co se týče volby dalšího vzdělávání/nevzdělávání, kontakty, renomé v ČR i v zahraničí.

  Ale nenechte se úplně zlákat těmito superlativy – znám spoustu studentů, co odchází z GJK, co jsou zklamaní, co jsou „vyhořelí“ a hledají únik na všemožných místech… A to ne proto, že by učivu nestačili, že by nebyli dostatečně chytří – prostě jim nestojí za to ten vyvíjený tlak na dokonalost, protože jí mají postavenou někde jinde. A to je správně, každý má přece jinde priority a různé potřeby.

  Odpovědět
 4. GJK, nezávisle na oficiálním všeobecném zaměření, se tak trošku zaměřuje na matematiku a fyziku. Za zmínku, ale určitě stojí i chemie, jazyky a dějepis, v jejichž soutěžích získává škola velmi dobré výsledky.
  Velikou předností školy, je vysoké množství volitelných seminářů ze široké nabídky- ve druháku 1x, ve třeťáku 3x, ve čtvrťáku 4x. Tento princip dává možnost i humanitně založeným studentům najít si své místo na škole.
  Ale asi nejdůležitější částí školy jsou profesoři a vedení školy. Od začátku je pro školu velmi důležitý kolektiv v každé třídě a, i přes občasnou rivalitu, v ročníku. Třídy se účastní adaptačního, jazykového, sportovního, geografického a estetického kurzu, bojují proti sobě o majálesu, tvoří symposion a zakončí to ve čtvrťáku spoluprací vrámci příprav na maturitní ples.
  GJK jsou 4 roky zábavy a práce, které se ale většině vyplatí při přijímacích řízení na vysoké školy, protože studenti se dostávají na nejprestižnější české i zahraniční vysoké školy.

  Odpovědět
 5. Když jsem tu začal studovat, považoval jsem toto gymnázium za nepřekonatelné. Dnes v maturitním ročníku musím říct, že jsou tu jisté mínusy (školní jídelna, svérázný přístup profesorů, naprosto šílené rozvrhy), ale na druhou stranu jsou zde i velké plusy (s kantory se dá dohodnout, občas se Vám snaží pomoci, bohatě vybavená knihovna).

  Odpovědět
 6. Ahoj tuhle školu mám rád a mají ji rádi všichni, kdo na ní chodí. Má skvělé profesory, jídelnu, lezeckou stěnu a velkou halu na cvičení. A spoustu dalších vychytávek, díky kterým chodím do školy s radostí. Tomáš

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy