Gymnázium Jana Amose Komenského a Jazyková škola Uherský Brod

Gymnázium Jana Amose Komenského
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – Adam Zivner

   Jméno: Gymnázium J. A. Komenského a JŠ Uherský Brod

   Adresa: Komenského 169 Uherský Brod 688 31

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.gjak.cz

 

 

Gymnázium Jana Amose Komenského si klade za priority poskytnout široký všeobecně vzdělávací základ v humanitních i přírodovědných předmětech, docílit dobrých schopností komunikace jak v rodném, tak i v cizím jazyce, kvalitní práci s informacemi a dbát na dobrou fyzickou a psychickou kondici žáka. Úspěšnost přijetí na vysokou školu se pohybuje okolo 90 % ze studentů, kteří úspěšně odmaturovali. Mezi nepovinnými předměty můžeme najít náboženství či latinu. Jazyková škola Uherský Brod nabízí výuku pro žáky i dospělé. Nechybí zde příprava na mezinárodní certifikáty nebo procvičování konverzace.

 

Délka studia: 4 roky, 8let – denní

Obory:  79-41-K/41, 79-41-K/81 – Gymnázium

 

 

Kvalita výuky
3
Zázemí a vybavení
4
Vstřícnost školy
3
Stravování
4
Nálada a spolužáci
4
 yasr-loader

4 komentáře u „Gymnázium Jana Amose Komenského a Jazyková škola Uherský Brod“

 1. Chodím na školu od roku 2012. Je to pohodová škola, která dokáže solidně připravit k maturitě. Prostředí školy je přátelské a učitelé jsou z 99% v pohodě. Jestli nevíte kam pokračovat po základní škole, tak je to dobrá volba 🙂

  Odpovědět
 2. Na škole jsem studoval 8 let na víceletém gymnáziu a za tu dobu jsem si udělal dobré i špatné vztahy s řadou z učitelů. Úroveň výuky není podle mého tak vysoká jako třeba na Gymnáziu Lesní čtvrť, ale poslouží jako více než dostačující základ pro studium na vysoké škole jak v humanitních, tak v technických oborech. Když k tomu přičtu přátelské chování většiny kantorů, vychází mi skvělý gympl!
  Škola trochu zaniká v kulturních akcích, nicméně poslední roky na škole to už bylo podstatně lepší.

  Odpovědět
 3. Studium na této škole pomáhá studentovi s přípravou na vysokou školu. Přístup vyučujících je vesměs pozitivní, ale nejde se i mnoho vyjímek. Kladem na této škole je stravování, tomu se nedá nic vytknout, snad jen jednou každé dva týdny se vaří dušená mrkvička, ale proti gustu žádný dišputát. Dalším pozitivem je přístup vedení školy, který s příchodem nového ředitele postoupil o několik levelů k lepšímu. Jediným problémem je zastaralé vybavení některých odborných učeben, ale základní pomůcky jsou v přijatelném stavu.

  Škola nabízí možnost profilovat se postupem studia ve vámi zvoleném studijním oboru pomocí praktických cvičení (laboratoř chemie, biologie, fyziky) a volitelných seminářů.

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy