Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu

školaJméno: Gymnázium Ivana Olbrachta Semily

Adresa: Nad Špejcharem 574, Semily, 51301

Typ školy: Veřejná

Web: www.giosm.cz

 

Gymnázium Ivana Olbrachta (GIOM) nabízí všeobecné vzdělání a žáci mají možnost vybrat si z povinně volitelných předmětů ty, které je zajímají. Na výběr mají jak z předmětů technických, přírodovědných či humanitních. Mezi nepovinnými předměty si pak mohou zvolit například řízení motorových vozidel, latinu, ruštinu či základy administrativy. Vybavení gymnázia je moderní, zahrnuje například knihovnu, studovnu, odborné učebny, keramickou dílnu s veškerým příslušenstvím a učebnu výpočetní techniky. Vedení školy a učitelský sbor kladou velký důraz na výchovu cizích jazyků a pravidelné zahraniční stáže a exkurze jsou samozřejmostí. Absolventi mají výborné předpoklady k úspěšnému složení zkoušek na vysoké školy.

 

Obory:

 • 79-41-K/81 Gymnázium (vhodné při žáky 5. tříd)
 • 79-41-K/41 Gymnázium

 

Délka studia:

 • 4 roky, 8 let

Kvalita výuky
5
Zázemí a vybavení
6
Vstřícnost školy
5
Stravování
6
Nálada a spolužáci
6
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

2 komentáře u „Gymnázium Ivana Olbrachta Semily“

 1. Tato škola má spoustu kvalitních učitelů, kteří dobře naučí, ale vycházení s některými učiteli je velmi těžké a umějí udělat ze života peklo.

  Odpovědět
 2. Tato škola má mnoho mínusů:
  Neustálé střídání učitelů-Každý rok přichází a odchází učitelé a tím se mění i učitelé pro jednotlivé třídy. I pokud váš učitel zůstává na škole, tak není jisté, že ho budete mít další rok, což vyvolává zmatky v probírané látce a také si nemůžete zvyknout na jeden styl vyučování.

  Někteří učitelé „jedou“ podle prastarých osnov a pokud se jich zeptáte na doplňující informace, odkážou vás na internet.

  Také se během posledních let stalo, že byl najat naprosto nekvalifikovaný učitel, kterého v průběhu roku vyloučili(například učitel britské angličtiny, který byl v přechodové fázi mezi Kanadou a Slovenskem, neuměl pořádně ani jeden jazyk a mluvil neskmyslnou hatmatílkou) a tak neustále odpadaly hodiny a třída dostala pouze pár suplů, aby se naplnil vyučovací plán. Tito suplující učitelé ale dostali jednu vyučovací hodinu a nevěděli, kdy nás znovu budou vyučovat, jestli nás budou ještě vyučovat, kdy bude další suplovaná hodina a kdo jí bude suplovat a tak se neztratila možnost jen strukturované výuky, ale výuky vůbec.

  Požadavky na kvalifikaci se každý rok mění.

  Ředitel odmítl otevřít seminář z anglického jazyka pro 7.O a 3. ročník pro údajný nezájem, když se zjistilo, že to je nejžádanější seminář, tak tvrdil, že by se do něj mohla dostat jen polovina a tak ho nebude otevírat, aby se ti, kteří se do něj nedostali, necítili ukřivděně.

  Kromě změn kritérií pro maturitních zkoušek udělaných státem, ředitel provádí změny pro tuto školu.

  Díky neustálým zmatkům se může stát, že vám v 8:12 přibyde na vývěsce ráno hodina navíc, která být neměla. Často o takovéto hodině neví ani učitelé a pokud nejste dojíždějící a do školy docházíte před začátkem vyučování, tak si v takovéto situaci musíte omluvit absenci.

  Kvalita stravování odpovídá ceně. Za 25 Kč za oběd dostanete někdy „šlichtu“, kterou by nepozřel ani pes a někdy vydařený oběd, na který budete ještě týdny vzpomínat. Na takováto jídla býva ale zpravidla fronta jak za komunistů na banány, protože jídelna je sdílená s druhým stupněm základní školy sídlícím v druhé polovině budovy a většina tříd odchází na oběd po 6. vyučovací hodině, kde na několik tříd z gymnázia a několik tříd ze základní školy, čekajících na jedno jídlo, pracují 3 kuchařky na jednom výdejním pultu. Kromě toho se občas stane, že se naplní kapacita jídelny a kuchyně pozastaví výdej obědů.

  Na druhou stranu je zde i pár plusů:
  Je zde několik učitelů (dali by se spočítat na prstech jedné ruky), kteří vás dokáží zaujmout i předmětem, kterým se v budoucnosti vůbec nechcete zaobírat.

  Na škole jsou 3 třídy s interaktivní tabulí.

  Učebna informatiky je vybavena moderními počítači s výkonem až zbytečným k výuce a je každých pár let modernizována.

  Téměř celá škola je pokryta wi-fi sítí s ucházející rychlostí.

  Škola pořádá akce, kde se stmelí třídní kolektiv a některé akce pořádají sami studenti s výpomocí svých třídních učitelů. Patří sem adaptační kurz(pro nové třídy), lyžařský výcvik, sportovní kurz, pochod maturantů, absolventský ples a maturitní ples.

  Dále je ředitel školy vstřícný k žádostem o uvolnění z výuky z důvodů rodinných dovolených, pokud má student dobrý prospěch a docházku.

  Odpovědět