Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky

Ostrava, gymnázium Hladnov

commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – Michal Klajban

 

   Jméno: Gymnázium Hladnov a Jazyková škola

   Adresa: Hladnovská 35, Ostrava-Slezská, Ostrava

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.hladnov.info

 

 

Je jediná škola v Moravskoslezském kraji, na které je možné studovat dvojjazyčně (česko-španělsky). Mezi priority patří jistě možnost účastnit se různých zájezdů – od Španělska až po Egypt. Milovníci jídla si zde také příjdou na své, škola má vlastní jídelnu. Disponuje také plno mimoškolními aktivitami, jako například filmový klub, zvaný Hlad po filmu, který má žákům přiblížit naší i zahraniční tvorbu. Mají dokonce vlastní eko-kroužek. Studenti se mimo jiné účastní mnoha humanitárních akcí.

 

Délka studia: 4 roky, 6 let – denní

Obory:  79-41-K/41, 79-41-K/81 – Gymnázium, 79-41-K/610 – Gymnázium – vybrané předměty v cizím jazyce

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Kvalita výuky
Zázemí a vybavení
Vstřícnost školy
Stravování
Nálada a spolužáci

Vložit vlastní recenzi školy

Počet recenzí: 3 - “Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky

 1. Recenze od: franta

  Hladnov je nejhorší gymnázium, co se požadavků španělské sekce týče! Pokud vášnivě nemilujete španělskou literaturu a nehodláte se jí zabývat i nadále, naprosto vám vymyje mozek. Atmosféru značně kazí (pokud není vaší libůstkou být “podušeni”) velmi nechvalně známé osoby jako chemikářka-fyzikářka Petra Botlíková, tělocvikář Jiří Rachvalík, nebo ZSV Jindřich Výstrk s odpudivou záští vůči psychologii. Nechoďte tu!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
 2. Recenze od: double.claire

  Super škola se super zázemím pro výuku jazyků, nové hřiště, nová tělocvična, vše po rekonstrukci. Mnoho výletů akcí s super kolektiv!:D

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
 3. Recenze od: Vanish

  Jako jednu z největších výhod Hladnova považuji kvalitu výuky a vybavenost školy. V posledních letech se škola neustále renovuje, takže je v ní vše nové a moderní. Máme nově postavené venkovní hřiště, přírodovědnou stezku a venkovní učebnu… Většina učitelů je příjemná a snaží se poskytnou žákům vše potřebné pro jejich rozvoj. Studenti se opravdu něco naučí. Pokud budete studovat španělštinu nebo přímo obor živé jazyky (se zaměřením na angličtinu) budete mít několik hodin týdně přímo s rodilým mluvčím. Negativem pak podle mě je školní jídelna, ve které nevaří zrovna nejlépe.
  Celkově si myslím, že Hladnov je jedna z nejlepších škol v Moravskoslezském kraji.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +1