Gymnázium Dvůr Králové nad Labem

Gymnázium Dvůr Králové nad Labem
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – LPDKNL

   Jméno: Gymnázium Dvůr Králové nad Labem

   Adresa: Náměstí Odboje 304 Dvůr Králové nad Labem 544 01

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.gym-dk.cz

 

 

Gymnázium Dvůr Králové nad Labem nabízí studium v příjemném prostředí historické školní budovy. Učí se zde obvyklé všeobecně vzdělávací předměty, výuka informatiky je zaměřena na praktické počítačové aplikace včetně využívání internetu. Z cizích jazyků je na výběr: angličtina, němčina, francouzština nebo ruština (doplňkově i latina). Nechybí široká nabídka specializovaných předmětů – společenskovědních, přírodovědných, technických nebo ekonomických. Sportovní kurzy a soutěže jsou samozřejmostí. K dispozici je pestrý výběr zájmových kroužků a jiných doplňkových činností. Uplatnění absolventů je na vysokých školách i v praxi.

 

Délka studia: 4 roky, 6 let – denní

Obory:  79-41-K/41, 79-41-K/61  – Gymnázium

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Kvalita výuky
Zázemí a vybavení
Vstřícnost školy
Stravování
Nálada a spolužáci

4 komentáře u „Gymnázium Dvůr Králové nad Labem“

 1. Naše gymnázium je podle mne škola s velmi příjemným prostředím, tedy alespoň z mých zkušeností. Výuka je velice ‘přátelská’. Největším plusem studia na našem gymnáziu je pro mě výuka cizích jazyků, které nabízí více možností do budoucna.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
  Odpovědět
 2. Naše gymnázium je sice stará žlutá budova, ale prostředí je příjemné a všichni učitelé velice vstřícní. Tento rok v GymDK je pro mě poslední a už teď vím, že se mi bude strašně moc stýskat nejen po spolužácích, ale i po učitelích, našem bufíku, ale i po prostorách a zážitcích, ke kterým v nich došlo! 😀 Doporučuji!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
  Odpovědět
 3. Plod přijde časem…Gymnázium nabízí čtyřleté nebo šestileté studium zakončené maturitní zkouškou v základní i vyšší úrovni obtížnosti. Zajišťuje výuku obvyklých všeobecně vzdělávacích předmětů, výuku informatiky a výpočetní techniky zaměřenou na praktické počítačové aplikace. Žáci mají možnost výuky cizích jazyků (angličtiny, němčiny, francouzštiny, ruštiny a latiny) a konverzaci v daných jazycích. Škola nabízí celou řadu specializovaných předmětů – společenskovědních, přírodovědných, technických nebo ekonomických. Za povšimnutí stojí pestrá nabídka zájmových kroužků – např. Klub NATURA a zahraniční výměnné pobyty v rámci grantů programu Erasmus.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +1
  Odpovědět
 4. Na tomto gymnáziu studuji již šestým rokem a jsem naprosto spokojená.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy