Gymnázium Dr. Karla Polesného

U_libeňského_zámku,_gymnázium

Gymnázium Dr. Karla Polesného

   Jméno: Gymnázium Dr. Karla Polesného

   Adresa: Komenského náměstí 4 669 75 Znojmo

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.gymzn.cz

 

 

Gymnázium v budově bývalé německé reálky, které bylo založeno roku 1919. Prvním českým ředitelem byl dr. Karel Polesný. Na velikost města ve kterém se škola nachází patří rozhodně k těm větším, studuje zde více než 670 studentů nejen ze Znojma a okolí. Zajímavá je především šestiletá dvojjazyčná forma a škola díky tomu disponuje několika pedagogy, kteří jsou cizojazyční rodilí mluvčí.

 

Délka studia: 4 roky, 6 let, 8 let – denní

Obory:  79-41-K/41, 79-41-K/610 (vybrané předměty v cizím jazyce), 79-41-K/81 Gymnázium

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Kvalita výuky
Zázemí a vybavení
Vstřícnost školy
Stravování
Nálada a spolužáci

Vložit vlastní recenzi školy

Počet recenzí: 4 - “Gymnázium Dr. Karla Polesného

 1. Recenze od: tess

  Skvělé gymnázium,asi nejlepší ve Znojmě. Kvalitní výuka,milý a vstřícní učitelé. Vada na kráse je zdejší jídelna. Jídlo ujde,ale to, že v 8 z 10 jídel jsem vždycky našla vlas nebo jiný chlupy, mně oběd vždycky znechutil. Předností je určitě dvojjazyčák,kde vás kvalitně připraví na případné studium ve Vídní nebo na jiné školy v cizině.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
 2. Recenze od: Drtikol

  Z vlastních zkušeností doporučuji studium na této střední škole. Je velmi všestranná a dá vám skvělé znalosti i zkušenosti. Je zde spousta zahraničních zájezdů, výměnných pobytů. Také je zde možnost různých aktivit od pěvěckého sboru po chemický kroužek. Lepší školu jsem si vybrat nemohl a mrzí mě, že už ji brzy opustím.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
 3. Recenze od: vasek

  Znojemské gymnázium se může pyšnit již více než stoletou historií, kterou dokládá i jeho budova stojící hned vedle místního parku. Na škole jsou k dispozici tři “obory” – osmiletý, šestiletý dvojjazyčný (česko – rakouský) a klasický čtyřletý. Již zmíněný šestiletý obor je jedinečný skladbou předmětů, z nichž některé jsou vyučovány rakouskými lektory v německém jazyce ( MAT, FYZ, D, ZSV, Z) a také umožňuje studentům nabyté znalosti ověřit v praxi během nejrůznějších výměnných pobytů a exkurzí do německy mluvících zemí. Škola má také úspěšný chemický kroužek a podílí se i na přípravách znojemského Majálesu. Pro umělecky založené studenty je zde i pěvecký sbor, jenž se každoročně úspěšně účastní soutěže Gymnasia Cantant.

  Rozhodně mohu tuto školu jen a jen doporučit!

  Mezi významné absolventy patří například i moderátorka Událostí ČT – Daniela Písařovicová.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
 4. Recenze od: Já(n)

  Poloha školy patří k jedné z nejlepších a po nedávných rekonstrukcích náměstí a revitalizacích parků nemá již konkurenci. Co se týče kvality studia, jen jedna další veřejná škola v ČR poskytuje dvojjazyčné německé studium vyučované rodilými mluvčími. Další aspekt bych měl asi zohlednit mimoškolní aktivity, které jsou velice rozšířené díky obrovské tělocvičně a vstřícnému vedení školy. Jako největší negativum vnímám fakt, že se přespříliš dbá na pokoru, na to, aby studenti nebyli namyšlení že jsou z právě tohoto gymnázia.Nicméně tato idea v průběhu posledních let spíše ničí hrdost studenta zdejšího ústavu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0