Gymnázium Dr. Karla Polesného, Znojmo

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
recenze školy
Gymnázium Dr. Karla Polesného

Jméno: Gymnázium Dr. Karla Polesného

Adresa: Komenského náměstí 4 669 75 Znojmo

Typ školy: Veřejná

Web: www.gymzn.cz

 

Gymnázium Dr. Karla Polesného ve Znojmě je státní střední škola s již stoletou historií. Nachází se v budově bývalé německé reálky a bylo založeno roku 1919. Prvním českým ředitelem byl dr. Karel Polesný. Na velikost města ve kterém se škola nachází patří rozhodně k těm větším. Dnes ve třech typech studia, zakončených maturitní zkouškou, studuje více než 690 studentů. Zajímavá je především šestiletá dvojjazyčná forma – škola díky tomu disponuje několika pedagogy, kteří jsou cizojazyční rodilí mluvčí. Tuto formu studia dokonce navštěvují studenti ze vzdálenějších míst – krajů Jihomoravského, Zlínského a Kraje Vysočina. Na výuce se podílí celkem 68 stálých pedagogů.

 

Obory: 

 • 79-41-K/41 – Gymnázium
 • 79-41-K/610 (vybrané předměty v cizím jazyce) – Gymnázium
 • 79-41-K/81 – Gymnázium

 

Délka studia:

 • 4 roky, 6 let, 8 let – denní

Kvalita výuky
1
Zázemí a vybavení
1
Vstřícnost školy
1
Stravování
1
Nálada a spolužáci
1
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

4 komentáře u „Gymnázium Dr. Karla Polesného, Znojmo“

 1. Skvělé gymnázium,asi nejlepší ve Znojmě. Kvalitní výuka,milý a vstřícní učitelé. Vada na kráse je zdejší jídelna. Jídlo ujde,ale to, že v 8 z 10 jídel jsem vždycky našla vlas nebo jiný chlupy, mně oběd vždycky znechutil. Předností je určitě dvojjazyčák,kde vás kvalitně připraví na případné studium ve Vídní nebo na jiné školy v cizině.

  Odpovědět
 2. Z vlastních zkušeností doporučuji studium na této střední škole. Je velmi všestranná a dá vám skvělé znalosti i zkušenosti. Je zde spousta zahraničních zájezdů, výměnných pobytů. Také je zde možnost různých aktivit od pěvěckého sboru po chemický kroužek. Lepší školu jsem si vybrat nemohl a mrzí mě, že už ji brzy opustím.

  Odpovědět
 3. Znojemské gymnázium se může pyšnit již více než stoletou historií, kterou dokládá i jeho budova stojící hned vedle místního parku. Na škole jsou k dispozici tři „obory“ – osmiletý, šestiletý dvojjazyčný (česko – rakouský) a klasický čtyřletý. Již zmíněný šestiletý obor je jedinečný skladbou předmětů, z nichž některé jsou vyučovány rakouskými lektory v německém jazyce ( MAT, FYZ, D, ZSV, Z) a také umožňuje studentům nabyté znalosti ověřit v praxi během nejrůznějších výměnných pobytů a exkurzí do německy mluvících zemí. Škola má také úspěšný chemický kroužek a podílí se i na přípravách znojemského Majálesu. Pro umělecky založené studenty je zde i pěvecký sbor, jenž se každoročně úspěšně účastní soutěže Gymnasia Cantant.

  Rozhodně mohu tuto školu jen a jen doporučit!

  Mezi významné absolventy patří například i moderátorka Událostí ČT – Daniela Písařovicová.

  Odpovědět
 4. Poloha školy patří k jedné z nejlepších a po nedávných rekonstrukcích náměstí a revitalizacích parků nemá již konkurenci. Co se týče kvality studia, jen jedna další veřejná škola v ČR poskytuje dvojjazyčné německé studium vyučované rodilými mluvčími. Další aspekt bych měl asi zohlednit mimoškolní aktivity, které jsou velice rozšířené díky obrovské tělocvičně a vstřícnému vedení školy. Jako největší negativum vnímám fakt, že se přespříliš dbá na pokoru, na to, aby studenti nebyli namyšlení že jsou z právě tohoto gymnázia.Nicméně tato idea v průběhu posledních let spíše ničí hrdost studenta zdejšího ústavu.

  Odpovědět