Gymnázium Christiana Dopplera

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu

školaJméno: Gymnázium Christiana Dopplera

Adresa: Zborovská 621/45, Praha 5 – Malá Strana, 15000

Typ školy: Veřejná

Web: www.gchd.cz

 

Gymnázium Christiana Dopplera nabízí všeobecné čtyřleté či osmileté studium. Čtyřletý obor je možné absolvovat ve speciální matematické třídě s rozšířenou výukou fyziky a informatiky a osmileté studium lze absolvovat buď ve třídě se zaměřením na živé jazyky, nebo ve třídě matematické. Prvním vyučovacím cizím jazykem je ve všech oborech je angličtina. Jako druhý cizí jazyk lze zvolit francouzštinu, němčinu a v matematických třídách i ruštinu. Formou nepovinného předmětu lze studovat latinu. Kromě toho škola připravuje žáky na jazykové zkoušky z anglického (FCE, CAE) a také z francouzského jazyka (DELF a DALF). Škola má i širokou nabídku mimoškolních kulturních i sportovních aktivit. Jedná se např. o Klub mladých diváků, pěvecký sbor, školní utimate frisbee team a další.

 

Obory:

  • 79-41-K/41 Gymnázium
  • 79-41-K/81 Gymnázium (vhodné pro žáky 5. tříd ZŠ)

 

Délka studia:

  • 4 roky, 8 let

 

Kvalita výuky
7
Zázemí a vybavení
8
Vstřícnost školy
8
Stravování
7
Nálada a spolužáci
7
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

2 komentáře u „Gymnázium Christiana Dopplera“

  1. Ve škole je super kolektiv a mnoho profesorů je fajn. Člověk si ale musí vydřít všechno sám, od školy nemůže čekat moc velkou podporu. Pro studenty zajímající se o různé soutěže je tu ale prostoru dost a profesoři rádi pomůžou.

    Odpovědět
  2. Škola je zaměřena na dvě větve matematickou a jazykovou, tudíž máte možnost osm let studovat s rozšířenou výukou matiky, nebo jazyků. Čtyřletý gympl je zaměřen pouze na matematiku. Matematická větev má zakončení povinnou školní maturitou z matematiky, která je dle mě zbytečně těžká. Jinak za mě bych školu doporučil lidem s zájmem o matematiku. Jazyková větev je dle mě o dost slabší.

    Odpovědět