Gymnázium Chomutov

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu

školaJméno: Gymnázium Chomutov

Adresa: Mostecká 3000, Chomutov, 43001

Typ školy: Veřejná

Web: www.gymcv.cz

 

Gymnázium Chomutov nabízí všeobecné vzdělání žákům ve čtyřletých a šestiletých studijních oborech, které slouží zejména jako příprava na následující studium na vysoké škole. Třídy nejsou nijak profilovány a možnost profilace studentů je možná prostřednictvím volitelných předmětů. Vzdělávací instituce vychovává žáky, kteří jsou flexibilní a sebevědomí. Během studia se škola snaží předat studentům kulturní vzdělání a utvořit v nich kulturní povědomí pravidelnou návštěvou divadel, galerií a dalších kulturních zařízení. Žáci se také účastní sportovních kurzů a nechybí ani výuka cizích jazyků s možností vycestovat do některých evropských států, například od Řecka či Francie. Součástí studia je i protidrogová prevence, zahraniční exkurze a možnost účastnit se vědomostních soutěží.

 

Obory:

 • Střední vzdělání s maturitou:
  • 79-41-K/41 Gymnázium
  • 79-41-K/61 Gymnázium (vhodné pro žáky 7. tříd ZŠ)

 

Délka studia:

 • 4 roky, 6 let
Kvalita výuky
5
Zázemí a vybavení
4
Vstřícnost školy
5
Stravování
5
Nálada a spolužáci
4
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

3 komentáře u „Gymnázium Chomutov“

 1. Chomutovské gymnázium je náročné, ostatně jako každé gymnázium. Avšak tvrdou prací můžete dosáhnout skvělých výsledků. Škola nám také dává motivaci. Finanční odměny jsou například za nejvýraznější zlepšení prospěchu v druhém pololetí oproti prvnímu pololetí apod. Můžeme se zúčastnit mnoha soutěží, olympiád či výletů do zahraničí jako např. do Anglie či Francie. Každým rokem se na začátku školního roku konají speciální dny jako je např. Kanadský den, Britský den či Americký den. Letošním dnem byl Skotský den. Každý si udělal nějaký zajímavý kostým např. slavné osobnosti související se Skotskem či si vzal na sebe jednoduše kostkovanou sukni. Dále byli uspořádány zajímavé soutěže související se Skotskou olympiádou – hod kládou, střelba z luku, přetahování lana.

  Odpovědět
 2. Úvodem bych chtěl tuto školu pochválit, nově vybavené laboratoře, spousta výletů a akcí každý rok, někteří super učitelé.

  Každý žák to má s učením asi trochu jinak, ale ti kdo se učí, budou na této škole po zásluze odměněni, i když samozřejmě záleží na tom, jakého učitele dostane. Na každý předmět existují špatní i dobří učitelé, někteří mají své oblíbence a ostatních si ani nevšimnou. Někteří mají stejně tak i neoblíbence, které je schopen seřvat i za nejmenší prkotinu.

  Špatná škola to určitě není, ale je stále co zlepšovat 🙂

  Odpovědět
 3. Naše gymnázium se může pyšnit novými laboratořemi pro chemické, biologické a fyzikální účely, které jsou vybaveny notebooky. K dispozici je vždy wi-fi. Mimo klasickou výuku pořádá naše škola pravidelně dny zaměřené na určité státy, při kterých se na chvíli přesuneme do Francie, Ameriky nebo třeba Austrálie. Škola nabízí spoustu zajímavých seminářů, ale jejím mínusem je to, že jsou až od 3. ročníku. Kvalita výuky je v některých předmětech skvělá (biologie), jinde zase hodně slabá (fyzika). Každopádně je to poměrně dobrá škola.

  Odpovědět