Gymnázium Cheb

U_libeňského_zámku,_gymnázium
Gymnázium Cheb

 

   Jméno: Gymnázium Cheb

   Adresa: Nerudova 7 350 02 Cheb

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.gymcheb.cz

 

 

Gymnázium nacházející se v nově vybudovaném a rozsáhlém moderním areálu v klidné části Chebu v blízkosti centra. Všeobecný základ  je rozšiřován rozsáhlým systémem volitelných předmětů umožňující vyšší specializaci v jednotlivých oborech. Škola je vybavena velmi nadstandardně – má dokonce svůj vlastní skleník exotické flóry, školní hvězdárnu s počítačem řízeným dalekohledem či  knihovnu s celkem dvanácti tisíci svazky. Studenti mohou zdarma využívat počítačové učebny i mimo vyučování, ty jsou vybaveny vysokorychlostním internetem.

 

Délka studia: 4 roky, 8 let – Denní

Obory: 79-41-K/41  – Gymnázium (4 roky),  79-41-K/81 – Gymnázium (8 let) 

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Kvalita výuky
Zázemí a vybavení
Vstřícnost školy
Stravování
Nálada a spolužáci

5 komentářů u „Gymnázium Cheb“

 1. Gymnázium v Chebu je škola jejímž hlavním cílem je připravit veškeré studenty na následující studium na VŠ. Většina učitelů je opravdu schopna “naučit”. Ve škole je investováno na správných místech a škola se rozvíjí správným směrem především zásluhou pana ředitele.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
  Odpovědět
 2. Gymnázium Cheb připraví studenty dobře na maturitu i pozdější přijímací zkoušky na VŠ. Se samotnou školou je uplatnění nulový, takže je nutná VŠ. Úroveň učitelů je na dobrá na dnešní poměry.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
  Odpovědět
 3. Škola se zdá být ze začátku v pohodě, vyučující jsou vesměs normální lidé, ale poté narazíte na problém při vybírání volitelných předmětů. Systém k jejich volení je nepřehledný a naprosto k ničemu a navíc jste nuceni si vybírat i předměty, které k maturitě nikdy potřebovat nebudete, což zapříčiňuje to, že jste ve škole 2x do týdne do 17:15 😀 (A pak se Vám ještě snaží vysvětlit, že důležitá je příprava doma 😀 No jasný, s radostí, když přijdu domů v šest večer :D)
  Dále tu mám vstřícnost školy. No řeknu to takhle, když něco potřebujete, tak by jste to měli začít řešit měsíc dopředu, protože ve vedení jsou 2 největší kryplové, které jsem kdy viděl a nechápu jak se na svou pozici dostali 😀 Nemyslím tím ředitele a zástupce, ti jsou v pohodě, ale manažera školy a druhého zástupce, který se právě stará o systém volitelných předmětů. Když tyto dva experty potřebujete, tak ve škole jednoduše nejsou 😀
  A když je náhodou seženete, tak s Vámi povýšeně jednají jak s největšími idioty.
  Ano, asi jste správně vytušili, že mě moje škola vysloveně SERE 😀

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
  Odpovědět
 4. Pokud chcete jít na osmiletý cyklus, na vysoké škole matematika nebude problémem 🙂 pokud si zvolíte nějaký matematický předmět, dosáhnete totiž 2 hodin matematiky denně, a to i přes to, že se nejedná o matematické gymnázium 😉 volba volitelných předmětů je trochu postavená na hlavu, protože předměty jsou ve skupinách a z každé skupiny můžete mít jen jeden předmět. Za mých mladých let byla dle mého názoru však úroveň výuky ostatních předmětů lepší, než je nyní…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +1
  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy