Gymnázium Cheb

recenze školy
Gymnázium Cheb

Jméno: Gymnázium Cheb

Adresa: Nerudova 7 350 02 Cheb

Typ školy: Veřejná

Web: www.gymcheb.cz

 

 

Gymnázium nacházející se v nově vybudovaném a rozsáhlém moderním areálu v klidné části Chebu v blízkosti centra. Všeobecný základ  je rozšiřován rozsáhlým systémem volitelných předmětů umožňující vyšší specializaci v jednotlivých oborech. Škola je vybavena velmi nadstandardně – má dokonce svůj vlastní skleník exotické flóry, školní hvězdárnu s počítačem řízeným dalekohledem či  knihovnu s celkem dvanácti tisíci svazky. Studenti mohou zdarma využívat počítačové učebny i mimo vyučování, ty jsou vybaveny vysokorychlostním internetem.

 

Obory: 

 • 79-41-K/41  – Gymnázium (4 roky)
 • 79-41-K/81 –Gymnázium (8 let) 

 

Délka studia:

 • 4 roky, 8 let – Denní

 

Kvalita výuky
4
Zázemí a vybavení
4
Vstřícnost školy
3
Stravování
4
Nálada a spolužáci
4
 yasr-loader

5 komentářů u „Gymnázium Cheb“

 1. Gymnázium v Chebu je škola jejímž hlavním cílem je připravit veškeré studenty na následující studium na VŠ. Většina učitelů je opravdu schopna „naučit“. Ve škole je investováno na správných místech a škola se rozvíjí správným směrem především zásluhou pana ředitele.

  Odpovědět
 2. Gymnázium Cheb připraví studenty dobře na maturitu i pozdější přijímací zkoušky na VŠ. Se samotnou školou je uplatnění nulový, takže je nutná VŠ. Úroveň učitelů je na dobrá na dnešní poměry.

  Odpovědět
 3. Škola se zdá být ze začátku v pohodě, vyučující jsou vesměs normální lidé, ale poté narazíte na problém při vybírání volitelných předmětů. Systém k jejich volení je nepřehledný a naprosto k ničemu a navíc jste nuceni si vybírat i předměty, které k maturitě nikdy potřebovat nebudete, což zapříčiňuje to, že jste ve škole 2x do týdne do 17:15 😀 (A pak se Vám ještě snaží vysvětlit, že důležitá je příprava doma 😀 No jasný, s radostí, když přijdu domů v šest večer :D)
  Dále tu mám vstřícnost školy. No řeknu to takhle, když něco potřebujete, tak by jste to měli začít řešit měsíc dopředu, protože ve vedení jsou 2 největší kryplové, které jsem kdy viděl a nechápu jak se na svou pozici dostali 😀 Nemyslím tím ředitele a zástupce, ti jsou v pohodě, ale manažera školy a druhého zástupce, který se právě stará o systém volitelných předmětů. Když tyto dva experty potřebujete, tak ve škole jednoduše nejsou 😀
  A když je náhodou seženete, tak s Vámi povýšeně jednají jak s největšími idioty.
  Ano, asi jste správně vytušili, že mě moje škola vysloveně SERE 😀

  Odpovědět
 4. Pokud chcete jít na osmiletý cyklus, na vysoké škole matematika nebude problémem 🙂 pokud si zvolíte nějaký matematický předmět, dosáhnete totiž 2 hodin matematiky denně, a to i přes to, že se nejedná o matematické gymnázium 😉 volba volitelných předmětů je trochu postavená na hlavu, protože předměty jsou ve skupinách a z každé skupiny můžete mít jen jeden předmět. Za mých mladých let byla dle mého názoru však úroveň výuky ostatních předmětů lepší, než je nyní…

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy