Gymnázium Botičská

U_libeňského_zámku,_gymnázium
Gymnázium Botičská

   Jméno: Gymnázium Botičská

   Adresa: Botičská 1, 128 01 Praha 2

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.gybot.cz

 

 

Škola s více jak padesátiletou tradicí umístěná v historické budově z roku 1882. Studuje zde kolem 400 žáků ve 13 třídách zaměřených spíše na přírodovědné předměty, zejména na biologii a chemii. Úspěšnost absolventů  při přijetí na VŠ  je dlouhodobě nadprůměrná v tomto tomto kritériu patří podle Ústavu pro informace ve vzdělávání mezi nejlepší pražská gymnázia. Stravování je mimo školu cca 5 min chůze.  V zahradě školy najdeme sportovní areál, který se v zimě zakrývá nafukovací halou. Škola disponuje wi-fi sítí dostupnou pro studenty i učitele.

 

Obory:

 • Gymnázium: 79-41-K/41 (zaměření spíše na přírodovědné předměty)

 

Délka studia:

 • 4 roky – denní

 

Kvalita výuky
3
Zázemí a vybavení
3
Vstřícnost školy
4
Stravování
4
Nálada a spolužáci
4
 yasr-loader

7 komentářů u „Gymnázium Botičská“

 1. Ahojte! Potřebuju nutně radu,budu ráda za každý názor. Jsem přijata na Boticsky i Štěpánský. Mam zajem studovat medicínu,konkrétně zubní lékařství. Co jsem se dočetla Štěpánská je skvělá škola, akorát že se tu neuci chemie ve 4. ročníku. Taky prý není dostatečně studentů,které by chtěli na přírodovědne větví, takže vůbec takova nebude založena a budete muset na humanitní. A Boticska…cetla jsem takové hrozně komentáře. Typu, že šance mít samé jedničky je nemožné, prý ti zbytečně laborky zaberou strasne moc casu,a neni pak prostor ucit se na maturitu (co zbyva na prijimacky na medicínu?!) Vůbec nevím,jak se rozhodnout. Prosím,někdo kdo už absolvoval a má zkušenost,aby poradil! Ale budu celkově ráda za rady :D!

  Odpovědět
 2. Jsem absolventem z roku 2010 a po přečtení komentářů na této stránce jsem pojala povinnost se ozvat. Gymnázium Botičská mne skvěle připravilo pro studium na vysoké škole, což považuji za jeden z hlavních úkolů střední školy gymnaziálního typu. Co se profesorského sboru týče, nepotkala jsem pedagogy více zapálené pro svou práci a to ani na vyšším stupni vzdělání, samozřejmě i zde existují vyjímky ale je jich tak málo, že kvalita může být obecným standartem. Poznámky o nedostatečném osobním přístupu mi přijdou zcestné, jelikož se mi po 4 roky studia nikdy nestalo aby konzultaci se mnou kterýkoli pedagog odmítl. Studium zde není jednoduché ale pokud se hodláte připravovat na studium na vysoké škole, čím dřív se naučíte „drtit“ tím lépe pro Vás. Stavování je negativem avšak je logicky dáno charakterem, historií i polohou budovy a není to nic s čím by se nedalo žít. Prostředí i lidé v tomto zařízení jsou vstřícní a pohodoví a často si ráda na roky strávené zde vzpomenu. Gymnázium Botičská můžu doporučit všem, kteří chtějí kvalitně studovat a být připraveni na další stupně vzdělání, stejně jako zažít spoustu legrace na sportovních, jazykových či mediálních kurzech. Sblížit se se spolužáky i profesory na maturitních plesech, vánočním volejbalovém turnaji nebo zahradní slavnosti, a hlavně nepromrhat 4 roky života a zbůhdarma se flákat na škole co Vám nic nepřinese.

  Odpovědět
 3. Gympl na nic vybavení učeben je otřesné staré stoly i židle a o přestávkách sedíme na zemi. Učitelský sbor není žádná sláva. Někteří učitelé jsou pod vlivem alkoholu i celý den.

  Odpovědět
 4. Studuji ve čtvrtém ročníku. Školu považuji kvalitní, jak kolektiv tak výuku, je to dobré. Někdy by mohlo být více interaktivní výuky zahrnuto do studia jinak v pořádku. Za nadprůměrné považuji výuku tělocviku a hudební výuky. Také výuka jazyků je na vynikající úrovni. O to slabší je ale kvalita v přírodovědné části. Jinak všem doporučuji a přeji pěkný den.

  Odpovědět
 5. Takže škola je sama o sobě dobrá, ovšem pokud se chcete dostat na medicínu nebo na školu, kde jsou těžší přijímačky tak absolutně nedoporučuji. Hodně záleží jakého dostanete učitele i tak toho máte ale nad hlavu s maturitou, takže se na přijiímačky není možný naučit. Je to škola víc zaměřená na ty studenty, kteří by pak chtěli jít studovat třeba přírodovědu. Škola je těžká, na studenty jsou kladeny velké nároky, někdy zbytečně. Pokud se chcete dostat na vysokou bez přijímaček, doporučuji prostě lehčí gympl. Učitelé jsou až na výjimky super. Dalším mínusem je, že škola nemá svoji jídelnu a žáci se musí stravovat v hnusný blitkárně. Další nevýhodou je zbytečná odborná práce na tři roky a ještě zbytečnější maturita z ní.

  Odpovědět
 6. Pokud chcete opravdu objektivní přístup a serióznost všech předmětů (včetně tělocviku), profesory, kteří berou své postavení vážně (většina, ano, jsou zde výjimky/a) a k tomu se snad předčasně seznámit s tvorbou odborné práce – což se rozhodně dále hodí, pak je tahle škola pro vás. Nicméně nečekejte, že ty čtyři roky proflákáte a samozřejmě ani že ona škola je bez jediné vady.

  Odpovědět
 7. Jsem ve čtvrtém ročníku a letos maturuji. Botičskou jako gymnázium spíše nedoporučuji. Jde o státní, přírodovědně zaměřenou školu s 30 žáky v jedné třídě (bývalo nás i 32) takže osobní přístup učitele je vyloučen. Na více než polovině předmětech ve čtvrtém ročníku výuka probíhá formou prezentací jednotlivých žáků a ostatní poslouchají, včetně učitele. Takže 1/30 hodin prezentujete a 29/30 se nudíte nebo posloucháte prezentace spolužáků. Pokud se na vás učitelé nezasednou, tak bez námahy se čtyřkami uděláte ročník. U nás ve třídě od prváku nikdo nepropadl. Někteří učitelé jsou opravdu dobří. Je jich zde ale bohužel poskrovnu. Ve škole není jídelna ani pořádná tělocvična. Na obědy se chodí do blízké školy, ale upřímně, jen málokdo má na to žaludek. Ve škole se začíná topit až koncem prosince, takže doporučuji teplé oblečení. Navíc studenti musí sedět na studené a
  špinavé podlaze na chodbě, protože z nějakého důvodu nemohou o přestávkách do žádné z učeben.

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy