Gymnázium Benešov – GBN

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
recenze školy
Gymnázium Benešov

   Jméno: Gymnázium Benešov

   Adresa: Husova 470 256 01 Benešov

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.gbn.cz

 

Škola s 300letou tradicí poskytující střední vzdělání s maturitní zkouškou ve čtyřletém a osmiletém typu studia. K dispozici je široký výběr volitelných předmětů, kde za zmínku stojí třeba FCE seminář, deskriptivní geometrie či cvičení z chemie. Mezi kroužky a zájmové aktivity patří volejbal, keramika a sborový zpěv. Významným absolventem je spisovatel například Vladislav Vančura.

 

Obory: 

 • 79-41-K/41, 79-41-K/81 – Gymnázium

 

Délka studia:

 • 4 roky, 8 let – denní

 

Kvalita výuky
10
Zázemí a vybavení
10
Vstřícnost školy
10
Stravování
10
Nálada a spolužáci
10
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

5 komentářů u „Gymnázium Benešov – GBN“

 1. Po úspěšně složené maturitě na zdejším gymnáziu jsem neměl problém s následujícím studie na VŠ. Student jsem byl vždy průměrný, měl jsem mnoho jiných zájmů. Jako příprava na VŠ ale i pro průměrného studenta kvalitní, neměl jsem problémy jako jiní vysokoškoláci například s matikou, chemií.
  Dnes, již několik let po dokkončení VŠ, se mám dobře, řekněme takový nadstadard. Pokud bych neprošel chemií a matematikou na VŠ, dělal bych pravěpodoboně ve skladu. Středoškolská výuka na GBN mi v těchto předmětech opravdu pomohla. A to jse byl na matiku poleno 🙂
  A k té zimě od oken, topení o to víc hřálo a nebyl problém si na něm přihrát svačinovou klobásku. Co víc si přát 🙂

  Odpovědět
 2. Upřímně nechápu studenty, kteří vyjadřují pozitiva nad touto školou.
  Teď vám zde popíšu velmi přesnou recenzi, kde se pokusím poukázat na všechny detaily, které ve směs ovlivní vývoj a vývin dítěte, či dospívajícího.
  Tato škola je opravdu situována v poměrně dobré lokalitě – blízko autobusového/vlakového nádraží, nedaleko je i centrum Benešova s možností zakoupení občerstvení – Této škole chybí vlastní jídelna. Historie na studenty opravdu také dýchá, ale to doslova. Historická okna v zimě jsou tak vzdušná, že téměř nerozpoznáte jestli stojíte u okna nebo za oknem. V zimním období tu panuje opravdu nemilá zima, tudíž pokud Vaše dítě často trpí nachlazením, tak považte, zda je vhodné na této škole studovat. Škola přes víkend netopí a když dorazíte do školy v pondělí tak vás pořádně omeje.
  V zimě je vhodné si sebou nosit: náhradní zimní boty na pohyb v budově, zimní bundu. na tělocvik pořádnou mikinu.
  Učitelský sbor: Na této škole nacházíme opravdu mnoho druhů učitelů. Škola v posledních létech začala přijímat vyučující ze základních škol, tudíž rapidně klesla kvalita výuky. Nebudu zde jmenovat profesory, ale jejich způsob jednání. Jedná se zde o opravdu drsné jednání se studenty, valná většina profesorů hodnotí neobjektivně. Tudíž jestli Pepík má za jedna a má v testu to samé co vy ale váš výsledek je 3 je to naprosto normální. Profesoři zde hodnotí na základě vzhledu a vlastní úvahy, ne na opravdových znalostech žáka v oboru. Pokud vaše dítě baví zeměpis a chtělo by se jím zabývat, zapomeňte na tuto školu. Třída se totiž děli o hodině na „mám data v telefonu a nemám data v telefonu“.
  Je to škola trénující psychiku a to opravdu tvrdě. Nikdo vám zde nedá nic lepšího i když se o to zasloužíte. Nepříhlíží se k tomu, zda máte o obor zájem či ne. Vývoj aktivity v daném předmětu se absolutně nehodnotí.

  pravidlo číslo 1) Pokud si myslíte, že máte pravdu, nemáte! pokaždé ji má vyučující i když ji nemá.
  2) na střední škole se rozlučte se samými jedničkami – tudíž i s dobrým vysvědčením. POkud chcete jít na vysokou školu, kde se bere v úvahu vysvědčení, máte smůlu
  3) komunikace s učiteli je marná. není schopná domluva /až na některé jedince/
  4)je-li vaše dítě slabší povahy, tak mu to zde bude dáváno sežrat
  5) vše se zde zamete pod koberec, když se jedná o problém ze strany rodiče, ale pokud je to problém ze strany školy, tak je to věc jiná
  6) pocit marnosti a vysoká sebekritika je naprosto normální u dětí

  Styl výuky: Nauč se kvanta, a pak ty kvanta můžeš zapomenout, ze školy vycházíte s pocitem „umím vše a neumím nic“
  Za každou snahu jste potrestáni.
  Při absencích nad 20% je většinou neklasifikace, tedy pokud onemocníte třeba salmonelou, budete mít slepé střevo, nebo cokoliv, co vyžaduje léčbu na necelý měsíc, je tu velká pravděpodobnost, že budete hnáni ke komisionálním zkouškám.
  Nemůžete si dovolit chybět, protože málokdy se najde pilný student, co vám dá opsat zápisky. je nemožné to dohnat.
  Velmi tuto školu nedoporučuji, z vlastní zkušenosti…Opravdu mi léta strávená na této škole přinesla jenom psychické a zdravotní potíže.
  Profesoři NEJSOU féroví!!!!!!! a snaží se potopit.
  Při maturitní zkoušce už je to mírnější, ale myslím si, že je něco špatně, když z 60 studentů neodmaturuje 15 jen ve školní maturitě 🙂
  Čím to asi bude…
  Technická vybavenost je vyhovující, krásné IT učebny i jazykové – souhlas.
  Co se týče chemické laboratoře, chtělo by to změnu, je to jak z doby „ukroj si chleba“
  Tělocvična- absolutně hnus. Křivá podlaha, smrad, však se podívejte sami na dni otevřených dveří.
  Záchody jsou kvalitní, čisté oproti základním školám. Dokonce je zde přítomno i mýdlo a toaletní papír.

  Odpovědět
 3. Tato škola je úžasná nejen tím že na studenty dýchá historie této škole ale také tím kde je umístěná a studiem. Na tom to gymnáziu Vás nečeká jen učení/mužení ale je zde i možnost mimoškolních aktivit dle výběru studentů.

  Odpovědět
 4. Gymnázium v Benešově se pyšní dlouholetou tradicí. Studoval zde např. známý český spisovatel Michal Viewegh či dramatik Vladislav Vančura.
  Lze zde studovat ve dvou typech studia – čtyřleté nebo osmileté. Na oba typy se nyní pořádají příjmací zkoušky.
  Škola je kvalitně vybavena. Ať už se jedná o počítače, dataprojektory v každé třídě nebo venkovní multifunkční hřiště. Studim je zde spestřováno výměnými pobyty se studenty z Dánska či Rakouska a typickými akcemi školy jímž je například tzv „Voskovka“ (noční orientační běh v lesích poblíž Benešova).
  Výuka je důkladná, přísná, dobře připraví na vysokou školu. Profesoři jsou vesměs féroví, snaží se pomoci jak jen to jde. Kolektiv je skvělý. Na GBN studuje cca 550 studentů, takže nic opravdu masového.
  Za své 4 roky studia jsem nenarazil na jakýkoliv zásadní problém, který by mi kazil studium. Můžu proto tuto školu jen a jen doporučit 🙂

  Odpovědět
 5. Letos na této škole maturuji a musím říct, že po celou dobu mého studia mi škola vycházela maximálně vstříc. Velmi spokojená jsem s technickým vybavením školy, např. vybavenost učebny informatiky, kopírka, Wi.fi připojení apod., naopak jediné co bych škole vytkla je absence jídelny, která se ovšem do budoucna plánuje, a malá tělocvična. Ovšem to nejsou věci, které by nějak zhoršovali výuku, a proto bych tuto školu doporučila všem, kteří mají zájem o kvalitní vzdělání a chtějí osobní přístup.

  Odpovědět