Gymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu

školaJméno: Gymnázium Aloise Jiráska

Adresa: T. G. Masaryka 590, Litomyšl – Litomyšl-Město, 57001

Typ školy: Veřejná

Web: www.glit.cz

 

Gymnázium Aloise Jiráska v Litomyšli nabízí navazující všeobecné vzdělání s maturitou pro studenty 5. a 9. tříd základních škol. Svůj název škola získala díky Aloisi Jiráskovi, který na škole působil jako učitel. Zajímavostí také je, že gymnázium je 13. nejstarší v České republice. Škola, i přes své všeobecné vzdělání, podporuje profilaci žáků a dva roky před koncem studia si mohou studenti zvolit z pestré nabídky seminářů, které jim pomohou připravit se nejenom k maturitní zkoušce, ale také k navazujícímu studiu na vysoké škole. Škola je zapojena do celé škály projektů, například: Projekt Erasmus+, Studenti čtou a píší noviny s Mladou frontou dnes, Čtení pro malé pacienty v Litomyšlské nemocnici a spousty dalších.

 

Obory:

 • 79-41-K/81 Gymnázium (vhodné při žáky 5. tříd)
 • 79-41-K/41 Gymnázium

 

Délka studia:

 • 4 roky, 8 let

Kvalita výuky
2
Zázemí a vybavení
2
Vstřícnost školy
2
Stravování
2
Nálada a spolužáci
2
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

4 komentáře u „Gymnázium Aloise Jiráska, Litomyšl“

 1. Je to velice prestižní gymnázium ve Svitavském okrese . Žáci už mnohokrát vyhráli celorepublikové soutěže ,jak v oborech humanitních ,tak vědeckých. Na našem ústavu panuje dobrá nálada a až na enormní množství učiva , je to výborná škola .

  Odpovědět
 2. Výborná škola pro přírodovědně zaměřené typy lidí. Horší už je to s angličtinou, škola nemá příliš dobré učitele, většinou přeučené ruštináře:/. Matika, fyzika, biologie, chemie mají výbornou pověst, žáci jsou úspěšní v SOČ.

  Odpovědět
 3. Je to tu supr, učitelé jsou fajn. Na každém patře je nějaký automat, takže pokud nestihnete si vzít svačinu je možnost si ji zde zakoupit. A ted tu i otevřeli malý obchůdek, kde se prodávají i párky v rohlíku – pečivo, sýry, salámy, jogurty atd. samozřejmě též.

  Odpovědět
 4. Pro přírodovědné typy lidí je tato škola výbornou volbou, horší je to s angličtinou. Mám pocit, že všechny učitelky jsou přeučené ruštinářky. Stravování ve scholarestu, takže taky nic moc. Ale výborné studium matematiky, fyziky, chemie a biologie.

  Odpovědět