Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická Čáslav

U_libeňského_zámku,_gymnázium

commons.wikimedia.org  (vyňato z právní ochrany)

 

   Jméno: Gymnázium a SOŠ pedagogická Čáslav

   Adresa: Masarykova 248, 286 26 Čáslav

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.gymcaslav.cz

 

 

 

Gymnázium Čáslav bylo založeno již v roce 1880 a téměř o sto let později, v roce 1975, se k němu připojila Střední odborná škola pedagogická. Obě školy jsou vzájemně propojeny. Mají společné ředitelství i mnoho studentských aktivit (KMD, různé kurzy, výměnné pobyty, aj,..). Gymnázium můžete studovat buď osmileté, nebo až po dokončení základního vzdělání – čtyřleté. Téměř všichni absolventi gymnázia pokračují na VŠ a ani pedagogické obory se svými 70 – 80 % nezůstávají v pozadí. Co se týče vybavenosti školy, jistě ani zde si není na co stěžovat – tři plně vybavené učebny výpočetní technikou, multimediální vybavení učeben, fitcentrum a podobně. Studenti jistě také ocení školní klub, který je jim k dispozici, před vyučováním i po, disponuje počítači a na dělání prezentací či domácích úkolů je tak naprosto ideální.

 

Délka studia: 2 roky (dálkové), 4 roky (denní), 8 let (denní)

Obory:  79-41-K/41, 79-41-K/81 – Gymnázium, 75-31-M/01 – Předškolní a mimoškolní pedagogika, 78-42-M/03 – Pedagogické lyceum

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Kvalita výuky
Zázemí a vybavení
Vstřícnost školy
Stravování
Nálada a spolužáci

Vložit vlastní recenzi školy

Počet recenzí: 3 - “Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická Čáslav

 1. Recenze od: IV.G

  Škola je na poměrně strategickém místě v centru města, ale nemá vlastní jídelnu, stravovat se můžete buď společně s dalšími asi třemi školami v jídelně na náměstí nebo zvolit vlastní variantu. Zařízení školy je poměrně zastaralé, ale na druhou stranu IT výbava je poměrně slušná, hodně tříd obsahuje projektor a PC. Co se týče šaten, tak to je naprostá hrůza, kóje jako z prvního stupně ZŠ, jsou malé a o tom zda je poslední příchozí studen zamkne nemáte nejmenší jistotu. Co se týče učitelského sboru, tak má své dobré i špatné kantory. Záleží jaké profesory v prvním ročníku dostanete. Když to ale shrnu, tak vás celkem slušně připraví na VŠ.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +2
 2. Recenze od: pedák

  Tato stření škola je velice dobrou institucí, ze které vychází vzdělaní lidé. Tato škola nabízí 4 obory ke studiu a to: pedagogické lyceum, předškolní a mimoškolní pedagogika, osmileté gymnázium a čtyřleté gymnázium. velikým plusem oboru předškolní a mimoškolní pedagogika je, že jsou zde požadovány talentové zkoušky z tělesné a hudební výchovy, tím se na tento obor dostanou jen žáci, kteří zvládnou její obtížnost a nemusí v průběhu studium přerušit. materiální vybavení školy je dostačující. Kantoři na této škole jsou přátelští, ale zároveň jsou autoritativní. Studium na této škole mohu jen doporučit.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: 0
 3. Recenze od: student

  Škola je podle mého názoru na dobré úrovni, protože je spojena společně s gymnáziem. Na velmi dobré úrovni jsou ale však jen učitelé, kteří učí na gymnáziu. Jsou zde kladeny vysoké nároky na studenty a někdy až nepotřebné. Na druhou stranu ale naučí studenty se seberealizovat a pracovat samostatně.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Přínosnost recenze: +1