Gymnázium a Střední odborná škola Cihelní

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu
U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – AvantaR

   Jméno: Gymnázium a SOŠ Cihelní

   Adresa: Cihelní 410 Frýdek-Místek 738 01

   Typ školy: Veřejná

   Web: www.gsos.cz

 

 

Gymnázium a Střední odborná škola Cihelní nabízí nejprve možnost studování gymnázia, které je tradičně všeobecné, nicméně škola otvírá i technicky zaměřenou třídu. Žáci si také mohou v rámci volitelných předmětů zvolit i předměty odborného zaměření jako například účetnictví, základy administrativy, marketing, psychologii nebo ekonomiku. Tyto předměty jsou nabízeny díky vyučování dalšího oboru veřejnosprávní činnost, který má připravit na budoucí zaměstnání v oblastech státní správy i samosprávy obcí a krajů. Na všech variantách jsou povinné dva jazyky – angličtina a druhý volitelný(německý jazyk, francouzský jazyk, ruský jazyk). Lyžařské a turistické kurzy jsou samozřejmostí. V areálu školy působí Metodické centrum výpočetní techniky ve dvou počítačových učebnách s internetem, které jsou zpřístupněny žákům i mimo vyučování.

 

Délka studia: 4 roky – Denní, 5 let – Večerní

Obory:  79-41-K/41 – Gymnázium, 68-43-M/01Veřejnosprávní činnost, 

 

 

Kvalita výuky
1
Zázemí a vybavení
1
Vstřícnost školy
1
Stravování
0
Nálada a spolužáci
1
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

9 komentářů u „Gymnázium a Střední odborná škola Cihelní“

 1. Studuji zde obor veřejnosprávní činnost a nemůžu si stěžovat. Škola je velká a dobře vybavená. K dispozici je školní jídelna, kde fakt dobře vaří a také školní bufet s velkou nabídkou. Přístup učitelů je vstřícný a vždy se dá na všem domluvit. Velké plus pro mě je. že jsou stále odemčené počítačové učebny a studenti k nim mají přístup a je zde možnost si cokoliv vytisknout či oskenovat.

  Odpovědět
 2. Kvalitní škola. Samozřejmě, kdo se nechce učit, ten se učit nebude bude prolézat se čtyřkami, maturitu neudělá a bude si stěžovat na nekvalitní školu. I takoví jsou. Za sebe můžu říct-já chodím na Cihlu, sestra vychodila cihelní, dostala se na medicínu, úspěšně vystudovala medicínu, spolužáky z cihly má právníky, manažery, psycholožku, ekonomy …. Kdo tvrdí, že cihla není kvalitní, buď se studiu nevěnoval a flákal se, a nebo na této škole nikdy nestudoval. Klamný názor, že Cihelní je „škola pro blbečky“ je taktéž podporován učiteli z GPB kteří si touto cestou nejspíš řeší své vlastní mindráky. Cihelní určitě není špatnou volbou. Je kladen důraz především na přírodní vědy, avšak i výuka cizích jazyků je nadstandardně kvalitní.

  Odpovědět
 3. Jedná se o školu, která si jen v uvozovkách může říkat gymnázium v porovnání s ostatními gymnáziy v blízkosti. Nicméně s odchodem z této školy můžete říct, ano, aspoň maturitu mám.

  Odpovědět
 4. Větší škola s dobře vybavenými učebnami. Na jídlo si nemohu stěžovat. Nejsem moc vybíravý a učni vaří dobře.
  Náročnost studia není nijak vysoká. Dalo by se říct že středně obtížná. Všichni, jak spolužáci tak učitelé, jsou zde vstřícní a milý.

  Odpovědět
 5. Studium je náročnější, ale zvládnou ho i méně zdatní jedinci. Škola má výborné zázemí pro studenty mající zájem o studium matematiky, fyziky, chemie a informatiky. Každá učebna je vybavena počítačem, dataprojektorem nebo interaktivní tabulí, které pomáhají zkvalitnit a znevšednit výuku. Hlavní prioritou, kromě pochopení učiva, je zde prohloubení schopnosti komunikovat s lidmi a realizace vlastních nápadů.
  Učitelé jsou vstřícní, celkově mám ze školy velmi dobrý pocit 🙂

  Odpovědět
 6. Prostorná škola s učebnami, které jsou vybaveny dataprojektory a počítači.+
  Stravování je zajištěno jinou školou, kde se učí učni vařit, takže je spousta věcí děláno přímo tam.+
  Škola pořádá různé akce, které stmelují kolektiv žáků.+ Učitelé vycházejí žákům vstříc a ochotně pomáhají s vysvětlením učiva.+ Ve škola je rozdělena na státní a soukromou část. Státní se dělí na všeobecné a technické studium. Dále se zde vyučuje obor veřejná správa.

  Odpovědět
 7. Škola splnila mé očekávání, účitelé jsou velice vstřícní. Dokáží učivo vysvětlit a také naučit tak, abychom si jej zapamatovali a bylo nám to k něčemu platné. Jsem spokojena „!

  Odpovědět
 8. škola je velmi velká a ze začátku se zdá být jako bludiště, ale časem si na to člověk zvykne, možná až moc rychle. učitelé jsou velmi milí a rádi pomůžou, dobře naučí a snaží se pomoct i když nám něco nejde.

  Odpovědět