Gymnázium a SOŠZE Vyškov

školaJméno: Gymnázium a Střední odborná škola zdravotnická a ekonomická Vyškov

Adresa: Komenského 16/5, Vyškov, 62801

Typ školy: Veřejná

Web: gykovy.cz

 

Gymnázium a SOŠZE Vyškov využívá prostředí Moodle a nechybí ani Wi-Fi připojení v budově. Škola je velmi prestižní, za svou dlouhou dobu působení má za sebou mnoho úspěchů. Měli například tu čest přivítat japonskou delegaci a v roce 2013 získali od Japonského ministerstva školství grant. To vedlo k navázání spolupráce mezi těmito školami. Na této škole se tedy jistě nemusíte obávat, o nabídky k zahraničním pobytům. Gymnázium na 8letém oboru nabízí 2 možnosti výuky. První se zaměřením na GATE, zde je klasická výuka doplněna o mezipředmětové aktivity, které mají žákům dodat souvislosti mezi jednotlivými předměty. Druhý blok se zaměřením na OZON bere souvislosti o něco důkladněji. Výuka probíhá progresivně a v tématických blocích.

 

Obory:

 • 79-41-K/41 Gymnázium (4 roky)
 • 79-41-K/81 Gymnázium (8 let)
 • 53-41-M/03 Praktická sestra (4 roky)
 • 63-41-M/02 Obchodní akademie (4 roky)

 

Délka studia:

 • 4 roky/8 let

 

Kvalita výuky
5
Zázemí a vybavení
5
Vstřícnost školy
5
Stravování
5
Nálada a spolužáci
5
 yasr-loader

3 komentáře u „Gymnázium a SOŠZE Vyškov“

 1. Chodím na osmileté gymnázium a jsem zde zcela spokojená, protože nabízí dobrou přípravu pro mé pomaturitní vzděláni.

  Odpovědět
 2. Poznala jsem, že tady i učitelé mohou být vaši ,,kamarádi“. Každý ročník nabízí něco nezapomenutelného. Lyžák, taneční, sportovní kurzy a nakonec maturita. Dále se mi moc líbí výměnné pobyty. Gymnázium má partnerské školy na Slovensku, v Německu, Japonsku, Španělsku, Rakousku a i v chladném Rusku. Jako mínus bych viděla stravování. Teď v posledním roce se stravujeme na druhé polovině školy. Podle ohlasů nic moc, nemožnost si vybrat z více jídel.

  Odpovědět
 3. Tahle škola se nebrání ničemu novému. Mezi námi studuje mnoho zahraničních studentů, kteří jsou u nás v rámci nějakého studijního programu. Většina učitelů se snaží co nejvíc vyjít vstříc. Jediné mínusy vidím v tom, že tato budova je stará a prostory se špatně vytápí, proto na chodbách bývá opravdu zima. Druhé mínus získává jídelna. Ještě rok zpátky zde vařili výborně, ale po změně hlavní kuchařky to bohužel kleslo.

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy