Doctrina – Podještědské gymnázium, Liberec

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu

školaJméno: Doctrina – Podještědské gymnázium, s.r.o.

Adresa: Sokolovská 328/17, Liberec – Liberec XIII-Nové Pavlovice, 46001

Typ školy: Soukromá

Web: https://gdoctrina.cz/

 

Soukromé liberecké gymnázium nabízí možnost čtyřletého nebo osmiletého studia. V pedagogice je klíčovým prvkem vztah mezi učitelem a studentem, který je plný vzájemné úcty, energie a zájmu. Na škole se uznává jedinečnost každého a soustředí se na to, aby studenti byli odpovědní za své vlastní učení a byli schopni se rozhodovat, rozvíjet své cíle, plánovat a pracovat samostatně. Škola se snaží probudit v nich zvědavost a podporuje je v propojování získaných znalostí a dovedností s cílem rozvíjet jejich kreativní a kritické myšlení. Využívá formy učení, které nelze nahradit samostudiem a vedou k řešení složitých problémů v autentických kontextech.  Neustále se škola snaží zdokonalovat učební proces, ve kterém studenti vytvářejí spojení mezi novými nápady a předchozím porozuměním. Učitelé jsou hrdí na školu, kterou spoluutvářejí. Svým osobnostním a odborným přístupem jdou studentům příkladem. Uvnitř pedagogického sboru rozvíjejí efektivní profesionální vztahy, které vedou k úspěšné spolupráci přinášející pozitivní změny. S rodiči studentů škola rozvíjí a udržuje vztah, který vychází z vzájemné úcty a zájmu. Sdílí s nimi všechny důležité informace a spolupracuje s nimi.

Pro uchazeče připravuje zkoušky na nanečisto a také akci „gymnazistou na zkoušku“. Díky tomu si uchazeči vyzkouší vyučující hodinu na Doctrině a zjistí, zda by jim tento styl výuky vyhovoval. Uchazeči z pátých tříd základních škol se mohou účastnit akce Bystrý páťák. Pokud se akce zúčastní a stanou se úspěšnými řešiteli, mohou získat až čtyři body navíc k přijímacímu řízení. Školné činí okolo 40 000 Kč ročně. Ve škole panuje rodinná atmosféra, ve třídě je maximálně 24 žáků, používají se moderní metody výuky, cizí jazyky se vyučují za účasti rodilého mluvčího, ve škole je k dispozici školní psycholožka a studenti jsou soustavně připravováni na studium na předních českých i světových univerzitách. Škola je vzdělávacím centrem  otevřeným veřejnosti, které nabízí moderní akce. Je napojena na úspěšné firmy a organizace.

 

Obor:

  • 79-41-K/81 Gymnázium (osmileté)
  • 79-41-K/41 Gymnázium (čtyřleté)

 

Délka studia:

  • 4 roky, 8 let

 

Kvalita výuky
4
Zázemí a vybavení
5
Vstřícnost školy
5
Stravování
5
Nálada a spolužáci
4
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

1 komentář u „Doctrina – Podještědské gymnázium, Liberec“

  1. Škola je dobrá, hodně naučí. Máme svůj vlastní studijní program a rozvrh si můžeme přizpůsobit. Nemáme pololetí, ale trimestry a taky jiný způsob ohodnocení. Určitě lepší než základka

    Odpovědět