České reálné Gymnázium

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu

školaJméno: České Reálné Gymnázium s.r.o.

Adresa: Pražská tř. 2532/54a, 370 04 České Budějovice

Typ školy: Soukromá

Web: www.crg.cz

 

České Reálné Gymnázium připravuje své studenty na další studium na českých i zahraničních vysokých školách. Škola zaujímá individuální přístup k jednotlivých žákům a nabízí všeobecné vzdělání s důrazem na komplexní rozvoj osobnosti každého studenta. Výuka je orientována i na problémy současného světa, například se tedy studenti budou učit o drogách, zdravém životním stylu a rasismu. Absolventi Reálného Gymnázia se umí sebe-ohodnotit, mají všeobecný přehled, ovládají strategii učení a dovedou si organizovat svůj čas, logicky uvažují a dovedou řešit problémy. Také dovedou pracovat s běžnými počítačovými programy a vyhledávat a zpracovávat informace – tedy dovednosti, které uplatní i ti, kteří ve studiu na vysoké škole nepokračují. A v neposlední řadě se dobře se orientují v novém prostředí.

Jedná se o soukromou školu zapsanou jako právní nástupce živnosti Alois Bohůnek – Soukromé gymnázium, založené už v roce 1991. Volitelnými předměty a semináři se v posledních dvou letech studia žáci diferencují podle svých zájmů a cílů. Mohou se tak připravit ke studiu na vysoké škole humanitního, přírodovědného i technického směru. Během studia mohou žáci projít přípravou k získání certifikátů z anglického či německého jazyka. Studenti se mohou zapojit do široké mimoškolní činnosti v oblasti estetické výchovy, tělesné výchovy (lyžařské kurzy, vodácké kurzy, cyklokurzy, školní sportovní soutěže aj.), ale ve vzdělávací oblasti (odborné soutěže a olympiády). V konzultačních hodinách učitelů studenti mohou stále usilovat o zlepšení svých studijních výsledků. Snahou školy je umožnit každému pocítit radost z úspěchu, který je podložen vlastním úsilím a poctivou prací. Kapacita ČRG s. r. o. je zhruba 300 studentů, rozdělených do jednoho cyklu osmiletého a jednoho cyklu čtyřletého studia.

 

Obory:

  • 79-41-K/81 Gymnázium (vhodné pro žáky 5. tříd ZŠ)
  • 79-41-K/41 Gymnázium

 

Délka studia:

  • 4 roky, 8 let

Kvalita výuky
4
Zázemí a vybavení
4
Vstřícnost školy
4
Stravování
4
Nálada a spolužáci
4
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

1 komentář u „České reálné Gymnázium“

  1. Myslím si, že toto gymnázium není špatné a odpovídají tomu i každoroční výsledky z maturit. Jediné co mohu podotknout je stravování, které ale přímo škola nezařizuje. Jinak je vše super.

    Odpovědět