Bankovní akademie – Gymnázium a SOŠ

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu

školaJméno: Bankovní akademie – Gymnázium a Střední odborná škola

Adresa: Kodaňská 54/10, 101 00 Praha 10-Vršovice

Typ školy: Soukromá

Web: bankovniakademie.cz

 

 

Bankovní akademie pod sebou sdružuje dvě školy: SOŠ zaměřenou na finance a ekonomiku a Všeobecné víceleté gymnázium orientované na sociálně právní oblast. Obě školy nabízí denní i dálkové studium. Škola své žáky připravuje na studium na VŠ, má pestrou nabídku jazyků, spolupracuje s ostatními školami a nabízí moderní vybavení společně s kvalitním technickým zázemím. Studenti mají možnost účastnit se nejrůznějších kurzů a seminářů pořádaných Vysokou školou finanční a správní (VŠFS). Školné činí 59 000 Kč ročně.

 

Obory:

 • 63-41-M/01 Ekonomika a podnikání, zaměření bankovnictví a pojišťovnictví
 • 79-41-K/81 Gymnázium

 

Délka studia:

 • 4 roky (SOŠ)
 • 8 let (víceleté gymnázium)

 

Kvalita výuky
8
Zázemí a vybavení
7
Vstřícnost školy
6
Stravování
5
Nálada a spolužáci
6
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

2 komentáře u „Bankovní akademie – Gymnázium a SOŠ“

 1. Ze školy jsem odešla pár let nazpět, ale pochybuji, že by se nějak změnila. Jediným plusem tohoto gymnázia je výuka jazyků, vždy jsem měla dobré učitele, kteří mě toho dost naučili, jazyky jsou opravdu na vysoké úrovni. Jinak si škola v první řadě buduje jméno, studenti jsou vždy až na druhém místě. Krásným příkladem budí fakt, že ke škole zpočátku patřila tělocvična, kterou pár let po otevření přestavěli na zasedací místnost. Byli jsme v ní jen párkrát, slouží k reprezentačním účelům. Na tělocvik, který se koná každý týden, jsme docházeli parkem do staré sportovní haly s témě
   nulovým vybavením. O pohodlí a názory student se tady celkově nikdo moc nestaral, po opakovaných stížnostech rodičů se nic nezměnilo. Výuka kromě zmiňovaných cizích jazyků nestojí za nic, zaměřují se tu hlavně na matematiku. Oproti jiným gymnáziím je rozvrh kratičký a počet předmětů minimální. V porovnání se žáky základní školy stejného ročníku jsem byla vždy extrémně pozadu v češtině. Její výuka byla případ sám pro sebe, první půlrok jsme dělali jen základní rozbor vět a druhý jsme se střídali ve čtení z pravidel českého pravopisu, přísahám, hodinu za hodinou. Učitelé tragédie, náladová zástupkyně, která si ošklivě zasedla na několik lidí, skoro vždy jsme její hodiny měli suplované, protože chodila neustále extrémně pozdě, pokud náhodou přišla včas tak křičela na studenty, kteří se opozdili o pár vteřin. Na vlastní oči jsem viděla dvě učitelky, nezávisle na sobě, dostat uprostřed hodiny hysterický záchvat, v jehož rámci roztrhaly sešit někomu ze studentů. Ušetřete se nervy a peníze.

  Odpovědět
 2. Ve spojení areálu s VŠFS celkem bludiště 🙂 Vyučování vysokoškolskými profesory je někdy spíše na škodu. Neumějí někdy trochu přibrzdit. Celkově však mohu doporučit. Jedná se o soukromou školu.

  Odpovědět