AVE ART Ostrava, VOŠ, SUŠ a ZUŠ

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu

školaJméno: AVE ART Ostrava, VOŠ, SUŠ a ZUŠ

Adresa: Hasičská 550/50, Ostrava – Hrabůvka, 70030

Typ školy: Soukromá

Web: www.aveart.cz

 

AVE ART Ostrava, vyšší odborná škola, střední umělecká škola a základní umělecká škola zajišťuje základní, středoškolský a další stupeň uměleckého vzdělávání. Svoji činnost zahájila v roce 2002 pouze jako střední škola se 3 maturitními obory. V současné době působí v Moravskoslezském kraji jako základní škola s výtvarným oborem a střední škola se šesti maturitními obory. Součástí školy je i rozsáhlá knihovna, relaxační místnost a zahrada. K výuce jsou využívány odborné učebny a specializovaná pracoviště

 

Obory:

 • 82-41-M/11 Design interiéru
 • 82-41-M/05 Grafický design
 • 82-41-M/04 Průmyslový design
 • 82-41-M/12  Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu
 • 82-41-M/06 Výtvarné zpracování kovů a drahých kamenů

 

Délka studia:

 • 4 roky

 

Kvalita výuky
6
Zázemí a vybavení
6
Vstřícnost školy
6
Stravování
6
Nálada a spolužáci
6
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

6 komentářů u „AVE ART Ostrava, VOŠ, SUŠ a ZUŠ“

 1. Nedostatečná připravenost k maturitě. 4 roky na Vás kašlou, učí zbytečnosti, z učitelů faleš a přetvářka stříká na metry daleko. Pan ředitel je kapitola sama o sobě. To co nekecá u představení té baječné školy uchazečům je v realitě naopak. A pokud se nějaká žačka rozhodne krutě šikanovat druhou, tak nejvíce záleží na tom, která z nich má hezčí a povolnejší maminku.

  Odpovědět
 2. Když jsem zde byl poprvé, byl jsem nadšený ze vzhledu a vybavení školy. Pan ředitel chtěl se mnou chvilku mluvit, a snažil se vytvořit dojem, že škola je skvělá, má plno úspěchů, dobré učitele včetně spoustu programů Erasmus+. Před touto školou jsem rád kreslil, vytvářel nové věci a oboje mě bavilo. Po nastoupení na tuto školu se mi vše totálně zhnusilo, většina učitelů protivná s nesmyslným stylem výuky. S maturitou vás budou otravovat už v prvním ročníku. Uznávám, že to není až tak hrozné. Ale pokud máte kreslení jen jako zábavu, kterou si chcete rozšířit, tak tuto školu fakt nedoporučuji. Budete se učit spoustu grafických technik, pojmů, a postupů bez fyzické ukázky. Všechny grafické postupy dnes nepoužijete, a učíte se je úplně zbytečně – škola vás tímto připravuje na budoucí zaměstnání grafika (dělání a prodávání fyzických grafických tisků); což dnes nikdo nedělá. Vše se dělá na počítači, ale ve škole se používají počítače málo, a navíc s programy starší více než 10 let! Plno učitelů se přetvařuje, ředitel byl na „pohovoru“ milý, aby nás přesvědčil že zde máme studovat. Ve skutečnosti chce jen peníze. Jsem zklamaný z této školy, strašný přístup učitelů. Nedostatek ochranných pomůcek a postupů při fyzické výrobě tisků.
  Tělocvik a jídelna je na jiné škole (Vítkovická střední), takže musíte docházet venku. Vybavení tělocvičny je slabé a staré, jako interiéry.

  Na závěr dodám, že se mi líbí volnost témat. Můžete vymyslet prakticky co chcete, a to taky vytvořit. Po škole také můžete si pracovat na svém výtvoru. Také je zde celkem fajn rozvrh hodin, který má hlavu a patu. Doporučuju si přečíst celý školní řád, aby jste věděli své práva.

  Odpovědět
 3. Mé zkušenosti se školou nejsou v žádném případě tak hrozné, jak jsem se z ostatních recenzí bála, že budou. Ovšem ráda bych tady o škole Ave Art něco napsala.
  Prostředí na škole je pěkné, v relaxační místnosti funkční mikrovlnná trouba, sporák a rychlovarná konvice.
  Víc než prostředí školy jsou ale mé názory na učitele maturitních předmětů.

  // Z důvodu GDPR byla odstraněna část recenzující konkrétní pedagogy. //

  Zároveň má škola spoustu krásných Erasmus+ pobytů, které se hlavně zaměřují na kováře, letos jeli do Norska.
  Menší vložka pro ty, kteří by rádi dělali autoškolu přes rok. Ave art vám nevyhoví, neomluví vám hodiny a ještě dostanete vynadáno.
  Pomůcky na škole jsou momentálně v dispozici, a pokud řeknete, škola vám zařídí to, co potřebujete, nebo vám proplatí co jste využili na školní práci. V poslední době se školní věci ztrácí a kradou, to ale není chyba školy, ale studentů.

  Odpovědět
 4. Učitelé jsou fajn, atmosféra ve škole taky, vybavení na úrovni. Práce na doma není moc, vše se dá v pohodě zvládnout. Školu doporučuji, když vás zajímá i všeobecný přehled.

  Odpovědět
 5. AVE ART Ostrava, soukromá Střední umělecká škola a Základní umělecká škola, s.r.o. je škola poskytující vzdělání v oblasti uměleckého kovářství, řezbářství, průmyslového a grafického designu, audiovizuální tvorbě – animaci, keramice a designu interiéru. Absolventi nacházejí uplatnění jak v odborných, tak administrativních pozicích reklamního, t. Cílem je především důkladné propojení teorie a praxe.

  Škola se snaží oživit tradiční řemeslnou tvorbu v regionu severní Moravy, s přesahem do dalších míst republiky. Studenti pravidelně vystavují a účastní se sympozií nejen v městech našeho kraje, ale po celé ČR a také v zahraničí. Výuka je podobného typu jako na vysoké škole.

  Odpovědět
  • Škola je bohužel jenom přetvářka a lži, ředitelovi jde jenom o peníze a pocity studentů ho absolutně nezajímají. Škola má zastaralé vybavení a učitelé, které učí učivo jenž nelze uplatnit v reálném životě.