Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži

U_libeňského_zámku,_gymnázium
commons.wikimedia.orgCC-BY-SA-3.0 – Daniel Baránek
    Jméno: Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži

   Adresa: Pilařova 3 Kroměříž 767 01

   Typ školy: Církevní

   Web: www.agkm.cz

 

 

Zřizovatelem školy je Arcibiskupství olomoucké, nicméně škola přijímá věřící i nevěřící studenty z celé České republiky. Výchova žáků je v křesťanském duchu a liší se v povinné výuce náboženské výchovy. Zaměření je všeobecné, tedy jako příprava na všechny typy vysokých škol. Dále jsou povinné 2 cizí jazyky – anglickou konverzaci vyučují zahraniční lektoři. K dipozici je knihovna, tenisový kurt, volejbalové hřiště, školní posilovna, multimediální počítačová učebna s internetem. Nechybí samozřejmě celá řada zájmových kroužků jako pěvecký sbor, basketbal, baseball, sebeobrana, aerobic a další. Školné se nevybírá, pouze se prosí o dary rodičů. Ubytování a stravování se nachází přímo v areálu školy.

 

Délka studia: 4 roky, 6 let – denní

Obory:  79-41-K/41, 79-41-K/61 – Gymnázium

 

 

Kvalita výuky
7
Zázemí a vybavení
3
Vstřícnost školy
6
Stravování
5
Nálada a spolužáci
6
 yasr-loader

9 komentářů u „Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži“

 1. Na AGKM jsem studovala čtyři roky, minulý rok jsem skončila. Abych začala něčím dobrým – škola vás opravdu naučí, jak se učit. To že ty informace za par dní zmizí nevadí, hlavně vás přípraví na styl VŠ – za krátkou dobu se něco nadrillovat, napsat test a vypustit z hlavy. Hodnoceni vyucujicich je již horší – setkáte se s nekompromisními kantory, kteří vám nic zadarmo nedají (ani když vám hrozí propadnutí) a stejně tak narazíte na ty milé, kteří si na vase dotazy radi udělají čas i mimo hodinu. Nejvíc me mrzel přístup školy, hlavně v záležitosti s nejmenovanym učitelem matematiky, který už je na skole velmi známý. Někteří lidé proste mají své prostředky, jak si místo v práci udržet, ačkoli se na nej vůbec nehodí.

  Odpovědět
 2. Tato škola je velice nekvalitní. Setkáte se tu se spoustou učitelů, kteří mají homofobní názory. Pokud patříte do nějaké menšiny, můžete se tu setkat i s šikanou. Problém je, že ji nikdo neřeší. Nechápu, jak je v současné době možné, aby učitelé tak nepotřebného předmětu, jako je náboženství, mluvili tak heterosexisticky. Měla by to vyřešit inspekce. Vycházím z vlastních zážitků, ale říkám vám, že jestli tohle bude pokračovat, tak se jeden ze studentů téhle školy jednou oběsí.

  Odpovědět
 3. Arcibiskupské gymnázium je dobrou volbou pro každého, kdo chce později studovat vysokou školu. Tato škola je sice poněkud náročná na své žáky, ale není to škoda. Výborná příprava na vysokou školu, úžasná atmosféra, výborní profesoři, zahraniční projekty atd.

  Odpovědět
 4. Kvalita výuka je u většiny profesorů dobrá, u zázemí je vždy co zlepšit, tak aspoň že jsou vstřícní, až na to jídlo, to se s kámošema raději najíme v bufáči.

  Odpovědět
 5. Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži mohu jedině vřele doporučit – a to hned z několika hledisek! Skvělá jazyková průprava, obzvláště jazyk anglický; milé prostředí; vstřícnost a ochota jsou další aspekty, které jsou pro Arcibiskupské gymnázium dominantou. Hezký školní areál a prostředí jako takové – to vše proloženo osobitým stylem výuky, který dveře na vysokou školu otvírá. Mohu pouze doporučit! 🙂

  Odpovědět
 6. Školu mohu doporučit, je pravda že chvilkami proklínám že jsem sem vlezla, ale jak tak slyším, tak to má úplně každý. Kdybych se měla rozhodnout znovu, vybrala bych si tuto školu znova! S učiteli se dá rozumně domluvit, umí dobře vysvětlit učivo. Je tu velmi dobrý kolektiv žáků. Výborná příprava na vysokou školu 🙂

  Odpovědět
 7. Mohu jen doporučit. Škola s rodinným zázemím. Nenechte se odradit náboženstvím. Jsem ateistka a i tak to pro mě byla nejlepší volba. Kdybych mohla, vyberu si tuto školu znova! Učitelé ve většině případů vycházejí vstříc a takřka ve všem. Na AG chodí milí lidé. Spolužáci na internátu jsou spokojení – vychovatelé jsou chápající a nijak přísní. Nevíš kam studovat? Běž na AG! Nejlepší škola v Kroměříži. A zaručeně připraví na vysokou školu! :).

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy