Anglicko-české gymnázium AMAZON

Zobrazit recenze  ️🖊️ Napsat vlastní recenzi  🔍 Hledat jinou školu

školaJméno: Anglicko-české gymnázium AMAZON

Adresa: Rytířská 10, Praha 1, 11000

Typ školy: Soukromá

Web: www.acga.cz

 

Studiem Anglicko-českého gymnázia AMAZON získáte kvalitní akademické středoškolské vzdělání zakončené maturitní zkouškou s excelentní znalostí světových jazyků. Školné se dělí podle kombinací, angličtina v kombinaci se španělštinou, němčinou či francouzštinou (55 000Kč/rok). Za kombinaci angličtina + japonština zaplatíte o deset tisíc víc. Škola má také širokou nabídku školních i mimoškolních aktivit, přátelské prostředí, připravuje své žáky jak na studium na VŠ, tak i do praxe. Ve třídách je méně žáků a tak je prostor pro rozvoj studentů a individuální přístup k nim. Během studia je možné zúčastnit se několika výjezdů do zahraničí a vypilování jazykových znalostí a jejich použití v praxi.

 

Obor:

 • 79-41-K/41 Gymnázium (Worldwide Education: AJ + japonština)
 • 79-41-K/41 Gymnázium  (Worldwide Education: AJ + FJ/NJ/ŠJ)

 

Délka studia:

 • 4 roky

 

Kvalita výuky
20
Zázemí a vybavení
17
Vstřícnost školy
17
Stravování
14
Nálada a spolužáci
17
 yasr-loader

Recenze školy

Přidat recenzi

Vzhledem k GDPR nehodnoťte konkrétní učitele či osoby. E-mailová adresa nebude zveřejněna.
 

 
 

Vložené recenze

4 komentáře u „Anglicko-české gymnázium AMAZON“

 1. Gymnázium Amazon je soukromá škola, která je vedená velice neochotnou a nevstřícnou paní ředitelkou. Škola se prezentuje svým individuálním přístupem, který jsem za celé čtyři roky pocítila jednou a to když jsem byla pozvaná k ředitelce, kvůli učitelce, která mi dala 5 za to že jsem dojídala jablko těsně po začátku hodiny. Škola také slibovala mimořádnou výbavu v podobě tabletů a jiných technologii a za celé 4 roky nedošlo k jediné změně, která by byla jakkoliv prospěšná pro studium, dokonce trvalo několik týdnů opravit projektor. Paní ředitelka nedbá na kvalitu vyučujících, hlavně že nějaké najde… Od prvního ročníku až po 3. ročník nebyla schopná najít normálního profesora matematiky a během těchto tří let vystřídala snad celý ročník studentů matematicko-fyzikální fakulty, kteří rozhodně nebylo blízko ukončení studia. Pří opakovaných stížnostech nejednoho, ale všech žáků třídy, na jednoho z právě těchto studentů MFFUK, nebyla schopná situaci vyřešit a absolutně nebrala ohled na tyto stížnosti a na místo vyhovění žáků, namítla, že chyba není v učiteli ale v žácích a doporučila doučování. Každý rok, byli žáci nuceni zaplatit 4000 korun do školního fondu, i přestože platili několik tisíc za školné. Nejhorší ovšem bylo, že za celé čtyři roky nám byli zařízeny 3 výjezdy. Další výlety, jsme si museli pořádat a platit zcela sami. Když jste chtěli po paní ředitelce informace, na co peníze právě z fondy byly použity, odpověď už jste nikdy nedostali.. taková velká záhada:) Vše potřebné materiály pro studium jako byly například učebnice angličtiny či povinná četba anglických knížek jsme si také museli platit sami. Člověk by řekl, že peníze ze školního fondu by měli přijít zrovna na tyto věci.. tak hlavně že jsem měli na konci školního roku 20 minutový výlet na lodi, páni to byl zážitek. Maturitní ples byl sice krásný, ale opět jsme si ho museli platit sami. paní ředitelka trvala na Paláci Žofín, ale nepřispěla ani korunu. Protože paní ředitelka dbá více na rodiče žáků než na žáky samotné, tak jsme měli zakázané jakékoliv nevhodné vystoupení na půlnoční překvapení, jako například to že by se nedej bože kluci převlíkli za holky…. Ve zkratce paní ředitelka nemyslela na nikoho jiného než na sebe a svou sebe reprezentaci, bohužel se usmívala a zdravila pouze platící zákazníky, čili rodiče… žáci ji nestáli ani za pozdrav.

  Odpovědět
 2. Dcera chodila na ACGA 1 školní rok (2022/2023). V žádném případě školu nedoporučuji!!! Nejhorší na celé škole je vedení. Naprosto žádná domluva, despotický přístup paní ředitelky. Myslím si, že tato osoba absolutně není na svém místě. Škola je pro ni jen business. Žák ji nestojí ani za odpověď na pozdrav. Človek naprosto bez charakteru, která se nebojí i špinavých taktik. Píši z vlastní zkušenosti. Děti jsou rozlišovány na oblíbené a neoblíbené. Kvalita výuky velice špatná…každý vyučující si může vyučovat dle svého uvážení, takže stejný ročník…jiný učitel…jiná úroveň daného předmětu. Takže z praxe jedna třída má skvělého pana učitele na matematiku, nepropadá nikdo…druhá třída má totálně zakomplexovanou učitelku, která si léčí své komplexy na studentech a z matematiky, kdo má za 4 je génius. Děti se nesmí v hodině na nic zeptat, musí docházet na konzultační hodiny, kde se paní učitelka věnuje jen svým oblíbencům…takže skoro každý, kdo má tuto paní učitelku si musí platit doučování. Opravdu katastrofa. Ani vybavení školy není na dobré úrovni. Je tam přeplněno, malé úzké chodby, v těch malých úzkých chodbách mají žáci skříňky na odkládání osobních věcí. Je to naprosto nevyhovující. Paní ředitelku ale zajímají jen peníze….zaplacení školného. Odpověděla mi pouze na 1 e-mail, kde jsem odmítla zaplatit školné na další školní rok, protože jsem poukázala na šikanu ve třídě, kterou se nikdo nezabýval. Školné jsem musela zaplatit, protože jsem nestihla dát včasnou výpověď cca o pár dní. Náš rodinný rozpočet přišel o 69 tisíc. Moje dcera do školy už nenastoupí a jsem za to moc ráda! Nikdy v životě jsem se nesetkala s takovou arogancí a špinavým způsobem jednání. Proto píši tuto recenzi, abych varovala případné zájemce o tuto školu. Je to vše jen pozlátko!!! Dejte si opravdu pozor a vybírejte pečlivě. Já našeho výběru této školy opravdu lituji…

  Odpovědět
 3. Rok na ACGA byl pro mě neskutečným utrpením. Byl jsem šikanován učiteli a hlavně ředitelkou. Mám velmi vzácné fyzické onemocnění a nemohu moc dobře chodit do schodů. V budově je výtah, jenže ředitelka chtěla, aby moji rodiče napsali žádost o to, jestli mohu používat výtah. To nám již přišlo zvláštní. Ta nejhorší věc přišla až po několika předvoláních od ředitelky, abych šel k ní. Moji rodiče se divili proč jsem tam byl asi 6x. Nevěděl jsem. Za nedlouho mě a mému tátovi do očí řekla, že JEJÍ ŠKOLA JE POUZE PRO PLNOHODNOTNÉ LIDI. (S NARÁŽKOU NA MŮJ HANDICAP A DISKALKULII) Byl jsem šokován, že v 21 prvním století si tuto věc dovolí říci. Byl to jeden z nejhorší roků v mém životě. Lidé co dávali PŘÍSPĚVKY ŠKOLE tak si tím většinou koupili prospěch. my platili jen školné. Jeden spolužák tam chodil se mnou a měl mnohem horší znalosti a více chyb v testech a měl za 1. To stejné z práce na různá témata. Třídní učitelka mě nařkla z toho, že jsem zkopíroval větu do eseje z nějakého článku když to vůbec nebyla pravda. Každopádně tuto školu NIKOMU nedoporučuji, pokud si nechcete zažít peklo dřívějších dob Československých. Na mě to tak působilo. Mrzí mě, že i tací lidé jsou a dokáží být velmi zlí. Bylo to strašné.

  Odpovědět
 4. Na Anglicko-českém gymnáziu Amazon jsem velmi spokojená. Dobrá poloha školy zaručuje pohodlné cestování i z větších vzdáleností. Prostor školy je velice příjemný a domácký. Učitelský sbor je velmi sofistikovaný, ale zároveň v hodinách panuje rodinná atmosféra. S tímto přístupem a menším počtem žáků ve třídách se klade důraz na individualitu a profesionální přístup.

  Odpovědět