Akademické gymnázium Štepánská

U_libeňského_zámku,_gymnázium
AG Štepánská

Jméno: Akademické gymnázium Štepánská

Adresa: Štepánská 22, Praha 1, 110 00

Typ školy: Veřejná

Web: www.agstepanska.cz

 

Akademické gymnázium s dlouholetou a bohatou historií. Je spojeno s řadou významných absolventů, studentů či profesorů jako Josef Jungmann, Václav Kliment Klicpera, Josef Kajetán Tyl, Bedřich Smetana,  Jan Neruda, Karel Čapek a mnoho dalších. Vyučují se zde nejrůznější cizí jazyky od latiny přes řečtinu až po povinnou angličtinu, ze které pak studenti mohou získat certifikáty FCE nebo CAE. Výběr volitelných předmětů je taktéž velice pestrý. K dispozici jsou navíc nepovinné předměty – například komorní hra, výtvarný a divadelní kroužek či různé sporty. Stravování v jídelně ZŠ Vodičkova.

 

Obory: 

 • 79-41-K/41 – Gymnázium

 

Délka studia:

 • 4 roky – denní

 

Kvalita výuky
2
Zázemí a vybavení
2
Vstřícnost školy
2
Stravování
2
Nálada a spolužáci
2
 yasr-loader

27 komentářů u „Akademické gymnázium Štepánská“

 1. Škola mě stála všechny nervy, co jsem tehdy měla ale neměnila bych. Nároky na studenty jsou občas až přemrštěné, ale pravdou je, že ať se dnes setkám s kýmkoliv, mám většinou největší přehled. Jako jedna z mála škol dbá na výuku moderní historie. Škola nabízí možnost všejakých seminářů od dějin umění a žurnalistiky po starověkou řečtinu a biologii a chemii na VŠ. Pro studenty, kteří jsou na tom v aj už teď dobře, má šanci se s pomocí profesorů dostat až na úroveň C1. Také je z čeho vybírat, co se týče zájezdů. Kromě Velké Británie, každý rok do jiné části, se jezdí do Španělska, Francie nebo USA. Lepší zájezdy po Česku taky asi nenajdete – biologické exkurze, sporťáky a nejlepší voda, kterou člověk zažije a na kterou doteď jezdí letití absolventi. Dramatický kroužek take stojí za vyzkoušení. Školu vřele doporučuju, ale pokud na to nemáte nervama a mozkem, tak to neriskujte. Já byla na ZŠ premiantka a na AG jsem byla ráda, že jsem v některých předmětech prošla.

  Odpovědět
 2. Školu mohu doporučit. Učitelé jsou tu fajn, samozřejmě jsou tu nějaké výjimky, ale tak to je všude. Škola není nějak extrémně těžká, ale jestli vám to nešlo na ZŠ, tak sem nelezte. Jediná věc, která mi vadí je, že chybí jídelna.

  Odpovědět
 3. AG mi pomohlo přežít normalizaci, profesoři i studenti byli bez vyjímky mimořádní, naše duše i pohledy se nezkřivily díky vzájemnému působení a tak vzpomínám na roky strávené v AG s láskou. V té době to byla oáza svobody a demokracie, místo, kde se dalo dýchat, místo, kde slovo komunista bylo synonymem toho nejhoršího: zbabělosti, ignorace, nevzdělanosti, lidské ubohosti a zrady.

  Odpovědět
 4. Studovala zde dcera a získala výborné předpoklady pro studium VŠ, která ji nyní opravdu baví. Nemyslím tím, že by získala nějaké převratné znalosti, ale musela pořádně zabrat, kolektiv ve třídě sice nevalný, ale motivoval jí k lepším výsledkům a naučila se nevzdávat se a překonávat i neúspěchy. Gymnázium je poměrně náročné a požadavky některých profesorů nesmyslné. Byly to čtyři roky stresů a nervů. Předměty, ve kterých měla největší problém, tak samozřejmě nyní vůbec nepotřebuje a ta buzerace od profesorů byla často úplně zbytečná, když si to zpětně vybavím. Ale tato škola Vás každopádně zocelí 🙂 a to je dobrý předpoklad pro studium na VŠ.

  Odpovědět
 5. Nejodpornější škola, na jaké jsem kdy studoval, jedinou světlou výjimkou byly hodiny fyziky dr. Viléma Bauera, jemuž vděčím za to, že mě nasměroval ke studiu teoretické fyziky na MFF UK. Vším pronikající neskutečná nuda a nepřetržité zapisování čehosi, co vyučující odkudsi předčítá, za neustálého strachu, že Vás může kdokoli kdykoli z těchto zápisů vyzkoušet. Až se dostanete na nějakou kvalitní, to jest státní a přírodovědecky zaměřenou, VŠ a budete studovat to, co vás opravdu baví, tu zjistíte, že jste na AG ztratili čtyři roky života.

  Odpovědět
 6. Výuka jazyků je dobrá. Velkou výhodou je také skvělá dopravní dostupnost školy v centru Prahy na metru. Nevýhodou je zase absence školní jídelny takže se musí docházet jinam. Na škole panuje přátelská atmosféra

  Odpovědět
 7. Dobrá škola, slušný přístup kantorů k žákům, občas může svou obtížností pozlobit méně zdatné studenty.

  Odpovědět
 8. AG není špatná škola, je jen trochu náročnější. Dostupnost je velmi dobrá a přistup kantorů k žákům (po prváku se to zlepší) není špatný. Ale co mě opravdu štve je ta absence jídelny.

  Odpovědět
 9. Toto gymnázium dbá na kvalitní výuku a proto je studium mírně náročnější. Výuka jazyků je dobrá. Velkou výhodou je také skvělá dopravní dostupnost školy v centru Prahy na metru. Nevýhodou je zase absence školní jídelny takže se musí docházet jinam. Na škole panuje přátelská atmosféra.

  Odpovědět
 10. Velice kvalitní skola, ale vyuka je dost narocna a pro nervove labilnejsi lidi nedoporucuji. Skoda, ze tam není jídelna, na jídlo se musi chodit do 200m vzdalene zakladni skoly. Jinak ale vrele doporucuji 🙂

  Odpovědět
 11. Na tomto gymnáziu je studium pro některé možná trochu náročné, ovšem výuka je velmi kvalitní a studentům dá dobré předpoklady. Škola především exceluje ve výuce jazyků.

  Odpovědět
 12. Toto gymnázium dbá na kvalitní výuku a proto je studium mírně náročnější. Výuka jazyků je dobrá. Velkou výhodou je také skvělá dopravní dostupnost školy v centru Prahy na metru. Nevýhodou je zase absence školní jídelny takže se musí docházet jinam. Na škole panuje přátelská atmosféra.

  Odpovědět
 13. Skvělá škola! Moc těžká, ale každý si ji zamiluje. První dva měsíce jsou hrozný šok, ale pak už to jde celkem dobře. Jde taky o to, jaké dotanete profesory, a jaký bude kolektiv ve třídě. Ale rozhodně nejlepší gympl v Praze!

  Odpovědět
 14. škola dbá na kvalitní výuku , je trochu více náročná. Výuka jazyků na velmi dobré úrovní, zrovna tak zázemí. Bylo opoměno na stravu studentů. Dopravní dostupnost školy v centru Prahy na metru. hodnotím za 4****

  Odpovědět
 15. Nádherná budova školy v centru Prahy, skvělé zázemí a kvalitně vybavené třídy. Jídelna na blízké ZŠ, což je asi jedinným negativním bodem na celém AG. Velký výběr seminářů, zájezdů do zahraničí, skvělé jazyky a fajn školní akce.
  Učitelé jako asi všude ochotní i podrazáci, ale převažují ti dobří, vstřícní a kteří naučí.

  Odpovědět
 16. Toto gymnázium dbá na kvalitní výuku a proto je studium mírně náročnější. Výuka jazyků je dobrá. Velkou výhodou je také skvělá dopravní dostupnost školy v centru Prahy na metru. Nevýhodou je zase absence školní jídelny takže se musí docházet jinam. Na škole panuje přátelská atmosféra.

  Odpovědět
 17. Jedná se o školu s dlouhou historií, kde se předčí výuka nad ostatními mimoškolními aktivitami, proto je pro uchazeče vhodné, aby zvážil, zda-li je ochoten obětovat spoustu svého volného času pro studium. Na druhou stranu se jedná o velice kvalitní výuku, která nabízí mj. kromě latiny i řadu jiných volitelných jazyků.
  Jediná nevýhoda této školy je ta, že zde není žádná školní jídelna, tudíž žáci musejí docházet do nedaleké jídelny.

  Odpovědět
 18. AG je sice jedno z náročnějších gymnázií, ale pokud máte zájem o dobré profesory a výuku tak sem ) v prvním ročníku zažijete nejspíš trochu stresu ze známek a tempa, ale zvyknete si, vřele doporučuji, neměnila bych.

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy