AKADEMIA Gymnázium, Základní škola a Mateřská škola

školaJméno: AKADEMIA Gymnázium, Základní škola a Mateřská škola, s.r.o.

Adresa: Rašelinová 11, Brno, Líšeň, 62800

Typ školy: Soukromá

Web: www.akademy.cz

 

AKADEMIA Gymnázium bylo založeno roku 1992 a jedná se o fakultní školu Masarykovy univerzity. Během své existence prošla škola změnou názvu, ale zůstala věrná svému poslání a všeobecnému zaměření. Jedná se o soukromou instituci, školné činí 2100 Kč měsíčně. Ve škole jsou zaměstnáni učitelé, kteří prošli důkladným výběrovým řízením a mají požadovanou kvalifikaci i férový přístup k žákům. Škola se nachází v příjemném prostředí. Důraz je při studiu kladen i na znalost cizích jazyků a studenti jsou připravováni k úspěšnému složení mezinárodně uznávaných jazykových zkoušek. Studenti se mohou zapojit do celé řady nejrůznějších projektů, například se účastnit výjezdů do zahraničí, znalostních olympiád, projektu EKOŠKOLA a dalších.

 

Obory: 

 • 79-41-K/41 Gymnázium
 • 79-41-K/81 Gymnázium (vhodné pro žáky 5. tříd ZŠ)

 

Délka studia:

 • 4 roky, 8 let

 

Kvalita výuky
7
Zázemí a vybavení
4
Vstřícnost školy
7
Stravování
4
Nálada a spolužáci
4
 yasr-loader

3 komentáře u „AKADEMIA Gymnázium, Základní škola a Mateřská škola“

 1. Pokud zvažujete dát Vaše dítě na tuto školu, prosím nedělejte to! Je na ní velký problém s kolektivem i vedením, konkrétně šikana mezi studenty i dokonce vůči některým učitelům. Z mé vlastní zkušenosti mohu říci, že jedna nejmenovaná profesorka (její jméno nebudu kvůli soukromí i jejím bezpečí zmiňovat) se stala terčem šikany jen kvůli tomu, že si od mých spolužaček „dovolila“ vyžadovat alespoň trochu úsilí v jejích hodinách, přípravu do jejích hodin a plnění domácích úkolů. Výsledek? Profesorka se stala terčem šikany, drzého a doslova neférového zacházení, včetně lživých a falešných stížností na její osobu ze strany již zmíněných studentek. Vedení vůbec proti této šikaně nějak nezasáhlo, i když proti těmto studentkám byly stížnosti od několika rodičů a ostatních učitelů, a dokonce i (prázdné) výhružky od tehdejší ředitelky (nyní už ředitelkou tato paní není, ale na pořád vedená jako zaměstnankyně školy na webu). Pravděpodobný důvod? Protože na Akademii jsou malé třídy, tyto studentky tvořily přibližně polovinu mé nejmenované třídy, což by znamenalo, že pokud by byly studentky vyhozeny, škola by prodělala na školném, a to si pravděpodobně tyto studentky moc dobře uvědomovaly, proto se nebály pokračovat v jejich šikaně a jiných výtržnostech. Abych zmínil něco o kolektivu, konkrétně mé bývalé třídě (nedělám si ale iluze o tom, jak to vypadalo v jiných třídách), skládal se z naprosté většiny z lidí, kteří by se na státních či prestižnějších školách tak jednoduše neudrželi a byli s největší pravděpodobností vyhozeni jen za 1/4 toho, co tito lidé prováděli na Akademii.

  Byli tam dealeři drog (přesněji dealerky, před okolím to nějak extra netajily, jedna z nich byla dokonce předvolána do ředitelny, ale nebyla nějak přísně potrestána – ředitelka to v podstatě vyřešila domluvou, ať si dělají, co chtějí, ale mimo její školu, nebyla prostě žádná snaha situaci nějak řešit), drogově závislí (někteří již zmíněné dealerky byli dokonce dříve samy drogově závislé, přesto se neštítily ty drogy prodávat, i když moc dobře věděly, co to všechno způsobuje a jak to lidem ubližuje), dále různí budoucí kriminálníci nebo vyvrhelové, kteří se neštítili šikanovat tu hrstku spolužáků, která byla normální a nekonfliktní. V jednu chvíli (už v podstatě na začátku prvního ročníku) se dokonce mluvilo o tom, že by do školy přišli policejní psovodi, aby vyšetřili, zda studenti opravu mají přímo ve škole drogy nebo nějaké jiné ilegální látky. Nakonec to sice vyšumělo, možná se jen prostě jednalo o flám ze strany učitelů, aby dealerky vystrašily, ale musíte si určitě říct, že škola, kde je něco takového legitimní možností, není určitě dobrým místem pro vzdělávání a dospívání pro Vaše děti. Když si také troufnu říci, že nejmenované spolužačky prodělaly již několik potratů v 17 letech a už byly předtím na nějakých jiných školách, odkud byly doslova vyhozeny, takže prvák asi opakovaly na Akademii, určitě si dokáže udělat obrázek o jaký typ lidí a kolektivu se jedná. K tomu bych ještě dodal, že jejich chování vykazovalo známky sociopatie (např. jejich reakce na to, když JEJICH vlastní přátelé spáchali sebevraždu – neměli jsme je sice ve třídě, ale bylo otřesné se dívat na to a poslouchat, jak se tyto osoby doslova smějí tomu a pronášejí věty typu: „Byl to debil a zasloužil si to.“ nebo také to, že jim bylo naprosto jedno, jak ubližují jiným, ať už nejmenované profesorce, spolužákům nebo těm, kterým prodávaly drogy ve škole i mimo školu).

  Již zmíněné vedení, které tyto vůbec problémy neřešilo, také školu lživě a klamně prezentuje na svých stránkách a pokouší se jí vydávat za prestižní instituci, když pravý opak je pravdou. Na škole se také neustále střídají učitelé (např. můj bývalý třídní, který byl jedním z těch lepší učitelů, poměrně brzy odešel z Akademie) a jejich kvalita se často lišila od člověka ke člověku (někteří byli opravdu špatní a odpovídali úrovni školy, zatímco ostatní byli opravdu skvělí, ale ze školy byli prakticky vyhnáni tamějšími podmínkami). Troufl bych si také říci, že škola ve skutečnosti slouží k financování politické činnosti současného ředitele, který je bývalým předsedou a spoluzakladatelem nevlivného a neúspěšného politického subjektu Moravské zemské hnutí, avšak je stále aktivním členem této organizace, proto mám pocit, že škola je spíše pro tohoto specifického pána strojem na peníze, než vzdělávací institucí.

  Já jsem osobně měl to velké štěstí, že jsem ještě během prvního ročníku dostal příležitost přestoupit na jedno z nejlépe hodnocených a nejprestižnějších gymnázií v Brně, kde jsem úspěšně dokončil zbylé 3 roky mého středoškolského vzdělání. Zbylo tam ale spoustu slušných lidí, které takovou možnost nemělo nebo nuceni na škole zůstat jinými faktory. Psychické následky se se mnou ale táhly celé roky a nebylo pro mě vůbec lehké se zařadit do nového kolektivu kvůli mému traumatu. Diskuze na jednom rodičovském webu (https://www.rodina.cz/0/nazor_strom19938730.htm) též popisují případy, kdy rodiče, kteří dali své děti na nižší gymnázium, museli nakonec své děti vrátit na základní školu, kvůli tomu, jak to tam bylo hrozné.

  Pokud je Vaše dítě pracovité a tiché povahy nebo i třeba pokud není dravým či otrkaným člověkem a je někým, kdo je náchylný k tomu, aby se stal terčem šikany, bude na tuto školu pro něj noční můra, i když oproti státním institucím je mnohem lehčí, co se týče projití školním rokem (moje spolužačky bez problému udělaly první ročník i když se vůbec neučily, na vše kašlaly a během online výuky nechodily do některých hodin) a ukončení vzdělání. Chci Vám jenom říci, že vyhozené peníze (obzvláště v dnešní době), nikam nevedoucí a ignorované stížnosti a námitky k vedení ohledně stavu školy a zničené nervy Vašich potomků, včetně jejich potenciální ztráty zájmu se dále vzdělávat, určitě nestojí za to, že v podstatě koupíte Vašemu dítěti jednoduchou maturitu. Prostě na tuto školu nedávejte přihlášku, pokud nechcete vašemu dítěti zničit nebo alespoň zkomplikovat život!

  Odpovědět
 2. Po gymnáziu jsem se hlásila na obor Výživa člověka na lékařské fakultě Masarykovy univerzity a nedostala jsem se.

  Odpovědět

Vložit vlastní recenzi školy