![Gymnázium Šumperk, Wikimedia Commons [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons U_libeňského_zámku,_gymnázium](https://hodnoceni-skol.cz/wp-content/uploads/2014/12/800px-Sumperk_letecky_pohled-e1418848033420.jpg)
Jméno: Gymnázium Šumperk
Adresa: Masarykovo náměstí 8 Šumperk 787 58
Typ školy: Veřejná
Web: www.gymspk.cz
Gymnázium Šumperk se nachází poblíž vlakového a autobusového nádraží nedaleko středu města. Kapacita je 700 žáků, nicméně studuje jich zde o něco méně. V budově najdeme 21 kmenových, 5 odborných a 9 jazykových učeben. Nechybí dva sály pro tělocvik, posilovna, šatny, školní bufet nebo studovny. V suterénu je umístěna kotelna a školní kuchyně s jídelnou. Dveře do školy jsou opatřeny elektronickým ochranným systémem, žáci tak mohou vstupovat prostřednictvím magnetické karty. Gymnázium je fakultní školou Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci.
Délka studia: 4 roky, 8 let – denní
Obory: 79-41-K/41, 79-41-K/81 – Gymnázium
| Kvalita výuky | |
| Zázemí a vybavení | |
| Vstřícnost školy | |
| Stravování | |
| Nálada a spolužáci | |
|
|
Pokud chcete jít na gymnazium, mohu školu jen doporučit. Lidé si občas stěžují, ale většinou to vychází z povahy gymnázia, prostě musíte počítat s tím, že máte první ročníky všechny předměty… Kvalita výuky dost závisí na vašem vyučujícím, na každý předmět je tu více učitelů které můžete dostat. Obecně bych ale řekla, že je úroveň hodně dobrá a je tu pár učitelů, kteří jsou vyloženě poklad, když vás předmět baví. Nějaké možná budete muset přetrpět, ale to je asi všude. Nejslabší je asi výuka humanitních předmětů typu zsv, učitelé jsou většinou taková ta kombinace tělocvik zsv… Na výšku se ale studenti zvládají dostat v pohodě i tak, jen vás to možná bude dost štvát. Největší plus je za mě atmosféra školy a příležitosti. Možnosti co zkusit a kam se zapojit, jsou v podstatě neomezené. Vybavení školy je skvělé co se týče věcí k výuce, prostory jsou ale dost staré, buď si to zamilujete, nebo vás to bude štvát a naučíte se to ignorovat :DD Kolektiv je přátelský, za mě taky velké plus. Zmínění si zaslouží i umístění školy – je to blízko na nádraží, na všechny autobusy, do kina, do divadla, do muzea, do Lidlu, do Alberta, do pekárny, do gymu, reálně uplně všude. Pokud nejste ze šumperka, myslím že to obvzlášť oceníte. Škola se snaží žáky hodně podporovat v aktivitách navíc. Obecně ji hodnotím dost dobře, dala bych ji tak 8/10. Body strhávám za pár učitelů, kteří ten zážitek kazí tím jak jsou nudní a občas prudí blbostma (třeba v tělocviku) a nějaké nedokonalosti co se týče vzhledu školy.
Naše škola má samozřejmě i své nedostatky, obzvlášť ve výuce cizích jazyků, ale celkově jsem s ní spokojená. Studuji zde již čtvrtým rokem a myslím si, že mám množství znalostí, které se od studenta maturitního ročníku očekává. Kdybych si měla vybírat znovu, stejně bych zvolila Gymnázium Šumperk.
Na naší škole jsem nyní už 8. rok a nemůžu si na nic stěžovat..Myslím, že mi dala dostatečné znalosti, které dál využiji při dalším studiu..Mnoho lidí hází kantory do jednoho pytle a stěžují si, vždycky ale záleží na každém z nich jednotlivě, jak je schopný studenty naučit nebo ne..Musím na konec ještě pochválit zázemí školy, díky novému vedení máme i novou rax zonu a plno dalších vychytávek 🙂 Jsem tam moc spokojená!
Navštěvuji tuto školu čtvrtým rokem a musím říct,že jsem více než spokojená.Skvělé podmínky pro studium,lidé na škole jsou taky super:) Samozřejmě né všichni učitelé jsou ideální,ale myslím,že mi tato škola dala hodně.Je tu i velké sportovní vyžití:)
Na tuto školu chodím už osmým rokem a myslím že se úroveň výuky zlepšila i se změnou vedení školy.Na stupnici od 1 do 10 bych ji hodnotila číslem 8. Mínusy jsou například v tom,že na škole bývá zima a to nejen v zimě i přes nová okna a rekonstrukci.Plusy jsou například že cizí jazyky vyučují rodilí mluvčí tohoto jazyka a taky široká nabídka zájezdů ,výměnných pobytů a exkurzí.
Jse ráda že jse se rozhodla jít na tuhle školu.Bylo to dobré rozhodnutí.Je to dobrá škola z hlediska učení i zábavy.Je tu mnoho mimoškolních aktivit a vyuka je dobrá.